تاریخ انتشار :

مرکز استعدادیابی و پیکرشناسی موسسه پیام گامی در جهت موفقیت ورزشی فرزندان

 

 

 

 

آشنایی با مرکز پایش سلامت و استعدادیابی موسسه پیام

 

مرکز پایش سلامت، سنجش تندرستی، استعداد سنجی و استعداد پروری ورزشی مدتی است که در موسسه فرهنگی ورزشی و رفاهی پیام با همکاری شرکت برنا اندیشان افتتاح گردیده است ، با هدف آشنایی خانواده ها با فعالیتهای این مرکز و خدمات آن مصاحبه ای را با آقای دکتر نانگیر مدیر این مرکز ارائه خواهیم نمود.

 

لطفا در باره استعداد یابی و ضرورت انجام آن برایمان صحبت کنید.

تمرین و تلاش و پشتکار لازمه موفقیت در هر کاری می باشد. اما شرط رسیدن به قهرمانی در رشته های ورزشی در سطوح بالا مانند المپیک علاوه بر تلاش و تمرین نیاز به عوامل و شرایط دیگری نیز دارد. یکی از مهمترین این عوامل استعداد ورزشی می باشد.استعدادیابی عبارت است از فرایندی که توسط آن، خردسالان بر پایه آزمون‌های معین، به سمت ورزش‌هایی که بیشترین شانس موفقیت را در آن‌ها دارند، راهنمایی می‌شوند. هر رشته ورزشی به ورزشکاران با مختصات فیزیکی خاصی نیاز دارد . بنابراین از طریق استعدادیابی ورزشی می‌توان افراد مستعد را شناسایی کرده و در جهت موفقیت ورزشی سوق داد.

 

چند نمونه از دستاورد های انجام این فرایند را برایمان ذکر کنید.

صرفه جویی در هزینه‌ها

افزایش احتمال توفیق

افزایش عمر مفید ورزشی برای قهرمانان

 

مراحل فرایند استعداد یابی ورزشی شامل چه آزمونهایی است ؟ 

  • تست پیکر سنجی که به بررسی و مطالعه ابعاد، ترکیب بدن، تاثیرات بلوغ در آن و عمل کرد بدن انسان برای استفاده، مقایسه و دسته‌بندی‌های انسان شناختی می پردازد که فرایند آن شامل اندازه‌گیری‌های بدن (قد، وزن، طول، پهناها، محیط‌ها، درصد چربی، تیپ‌بدنی) می‌باشد.
  • تست های آمادگی جسمانی : اعم از سنجش قدرت، انعطاف، استقامت قلبی و عروق، استقامت عضلانی
  • تست روانشناسی که در آن افراد از لحاظ مهارت های پایه شناختی مثل هوش عمومی، توانایی توجه و تمرکز، توانایی پردازش اطلاعات و خصوصیات شخصیتی فردی مثل درونگرایی/برونگرایی، و... بررسی میشوند تا رشته ورزشی متناسب تری را انتخاب کند و یا در رشته ورزشی خود به موفقیت بیشتری دست پیدا کند.

رسالت این مرکز برای انجام فرایند استعداد یابی را چگونه می بینید؟

این مرکز در صدد کاهش دغدغه های ورزشکاران و خانواده ها و مربیان جهت هدایت ورزشکاران برای رسیدن به بالاترین نقطه موفقیت، کمک به پی بردن ناهنجاری های احتمالی اسکلتی شایع مانند: لوردوزیس کمری وگردنی، کایفوزیس، اسکولیوزیس، پای پرانتزی و ضربدری و... و ارایه تمرینات لازم جهت رفع این عوارض است. 

متقاضیان چگونه میتوانند از خدمات این مرکز بهره مند شوند ؟

 مرکز پایش سلامت و استعداد سنجی همه روزه از ساعت 9 صبح الی 18:00 بعد از ظهر با هماهنگی قبلی آماده خدمات رسانی می باشد. همچنین هزینه ثبت نام پکیج کامل استعداد یابی که شامل ارزیابی ناهنجاری های اسکلتی، تست پیکر سنجی، تست آمادگی جسمانی، آزمون های روانشناسی و تست یادگیری حرکتی و ادراکی می باشد، برای اعضای دارندگان کارت پیام 290 هزار تومان و به صورت آزاد 350 هزار تومان می باشد. محدودیت سنی جهت انجام خدمات بالا برای متقاضیان دختر 6 تا 15 سال و متقاضیان  پسر 6 تا 17 سال می باشد.

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×