تاریخ انتشار :

آشنایی با فعالیتها و خدمات فرهنگی و رفاهی موسسه پیام

آشنایی با فعالیتها و خدمات فرهنگی و رفاهی موسسه پیام

 

 

مصاحبه با محمدرضا ناطقی مدیر امور فرهنگی پیام  

 

با سلام، بحث را از این نقطه شروع کنیم که بطور کلی سیاست گذاری ها و تصمیمات فرهنگی که در موسسه پیام گرفته می شود، بر چه اساسی هست و در چه حوزه هایی کار می شود؟

سلام و با آرزوی قبولی طاعات عزیزان و مومنین در ماه مبارک رمضان ، وظائفی که ما در امور فرهنگی موسسه پیام داریم  یک بخش تکالیفی است که از طرف وزارت خانه به ما محول می شود و بخش دیگر تکالیفی که بصورت روز مره داریم مانند: اقامه نماز جماعت، برنامه هفتگی زیارت عاشورا که در حسینیه پیامبر اعظم برگزار می شود.
برنامه های فرهنگی و مذهبی که از وزراتخانه به ما محول می شود مانند زیارت جامعه کبیره، عزاداری در دهه اول محرم ، برنامه های شب قدر، دعای عرفه ، ایام فاطمیه  و ... است که بر اساس ابلاغ شورای فرهنگی وزارتخانه واحد فرهنگی موسسه پیام موظف به تامین و برگزاری است.

 علاوه بر برنامه های مناسبتی در حوزه های دیگر فرهنگی چه اقداماتی صورت می پذیرد؟

برنامه های مختلفی در حوزه های فرهنگی داریم که بخش مهم آن کلاس های آموزشی فصلی است مانند : کلاس های سبک زندگی، قصه های قرآنی، روان خوانی و تجوید قرآن که در تابستان سال گذشته داشتیم و انشاالله امسال نیز خواهیم داشت .

خدمات فرهنگی رفاهی موسسه پیام بر چه اساسی ارائه می شود؟

خدمات فرهنگی بر اساس تصمیم گیری شورای فرهنگی وزارت ارتباطات و سفارش دستگاه های مرتبط با موسسه پیام انجام می شود . یک سری خدمات رفاهی مانند تورهای زیارتی جمکران، تورهای یک روزه به مقاصد شهر های مختلف و کاروان های مشهد مقدس داریم که از اعضا متقاضی ثبت نام می کنیم، در برخی مواقع ما واسطه مراکز خدمات دهنده آموزشی و فرهنگی با دستگاه ها و سازمان های مربوطه هستیم.

موسسه پیام تصمیم گیرنده و پیشنهاد دهنده این خدمات هست یا وزارت خانه؟

معمولا این تصمیمات را وزارت خانه به ما ابلاغ می کند و موسسه پیام اجرا می کند.

موسسه پیام می تواند در مورد این تصمیمات پیشنهاد بدهد؟

بله در برخی موارد ما پیشنهاد می دهیم و وزارت خانه تصویب و در نهایت به ما ابلاغ می کند و ما براساس ابلاغ آنها شرایط دسترسی عمومی را فراهم می کنیم.

دسترسی اعضا به این خدمات چطور هست و چه کسی نحوه برخورداری از آنها را تعریف می کند؟

دسترسی اعضا را سازمان مربوطه برای ما تعریف می کند ولی اگر محدودیتی از طرف سازمان مربوطه اعمال نشده باشد ما این خدمات را برای همه دارندگان کارت پیام در سراسر کشور اجرا می کنیم.

علاوه بر خدمات فرهنگی رفاهی، موسسه پیام در حوزه های آموزشی هم فعالیت می کند؟

بخشی از آموزش های ارائه شده جزو وظایف ذاتی خودمان هست و بخش دیگر آموزش هایی که دستگاه هایی از ما تقاضا می کنند مانند آموزش موسیقی ، زبان و کامپیوترکه سعی می کنیم  به اقتضای  خواستهای دستگاه ها این آموزش هارا برنامه ریزی کنیم.

استقبال و ساز وکار مجموعه پیامبر اعظم چگونه است؟

ما سعی می کنیم علاوه بر برنامه های روزمره و مناسبتی ، مجری برنامه های مصوب و ابلاغی وزارت خانه باشیم.

خدمات و استفاده از سالن همایش پیامبر اعظم برای اعضا چگونه است؟

سالن همایش مجموعه پیامبر اعظم یک سری خدمات عمومی دارد که شامل همه افراد می شود و یک سری خدماتی که مختص دارندگان کارت پیام و شرکت های تخصصی درحوزه های ICT است،  قطعا دارندگان کارت عضویت پیام از تخفیف ویژه برخوردار می باشند.

بیشتر از کدام سطح برنامه های فرهنگی موسسه پیام استقبال می شود؟

معمولا با توجه به برنامه ریزی های صورت پذیرفته در مناسبتهای مذهبی و ملی این برنامه ها بیشتر مورد اقبال عمومی قرار میگیرد.

برای شهروندان هم برنامه هایی دارید یا برنامه ها فقط مختص اعضا پیام هست؟

ما میتوانیم برای شهروندان برنامه هایی داشته باشیم اما اولویت ما برای اعضا و خانواده وابسته به وزارت ارتباطات و سازمان ها وشرکت های تابعه است.

 

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×