تاریخ انتشار :

مجموعه آبی پیام به دستگاه تصفیه آب با استفاده از ازن مجهز شد

مجموعه آبی پیام به دستگاه تصفیه آب با استفاده از ازن مجهز شدتصفيه آب استخرها با استفاده از ازن با مزایایی فراوان بدون مواد مصرفی و باقیمانده شیمیایی به دلیل نگرانی مردم در مورد کلر و ترکیبات جانبی سرطانزای حاصل از واکنش‌های آن، امروزه تعداد بیشماری از استخرهای خصوصی ، عمومی ، پارک های آبی و اسخرهای هتلها وآب‌نماها از تکنولوژی ازن استفاده می کنندکه به علت مزایای فراوان و توانايي بسيار بالاي اين روش، استفاده از آن روز به روز در حال گسترش است.

از مزایای استفاده از ازن در استخرهای شنا به موارد زیر می توان اشاره نمود:

·         ازن باعث از بين بردن تركيبات مضر كلر از قبيل تري هالو متانها و كلرآمينها كه منبع توليد سرطان و بو در استخرها مي باشند مي گردد (آلودگي هاي شيميايي).

·         ازن به دليل خاصيت اكسيد كنندگي بالا(تا 50 بار قویتر از کلر)به سرعت ميكروارگانيسمهايي را كه نسبت به كلر مقاوم هستند ازبين مي برد (آلودگي هاي ميكربي).

·         ازن بدليل واكنش با مواد آلي موجود در آب آنها را از بين برده و باعث شفافيت آب استخر مي گردد(آلودگي هاي فيزيكي).

 • ازن تأثير‌گذاري بر طیف گسترده‌اي از ميكروارگانيزمها شامل ميكروبها، باكتريها (تا 3125 بار سريعتر از کلر) و ويروسها (1000 600 بار سريعتر از کلر).
 • ازن توانايي از بين بردن تركيبات آلي بدون ايجاد محصولات فرعي خطرناك  (تري‌هالومتانها).
 • ازن تخريب جلبک، قارچ، کپک،  هاگ، حذف بوهای عرق و اوره و H2S
 • کاهش تعميرات  و خوردگی تا سیسات استخر( مواد شيميايی قوی مانند کلر، جوش شيرين و اسيد مورياتيک، ديواره های داخلی استخر را تجزيه می کنند).
 • کاهش خوردگی
 • اکسيداسيون مواد معدنی نظير آهن و منگنز و انعقاد جامدات محلول و تسهیل در فیلتراسیون برای خالص نگهداشتن آب.
 • ازن باعث كاهش مصرف كلر تا حد مقدار اوليه مي گردد.
 • کاهش استفاده از مواد شيميايی و عدم ایجاد آسیب در پوست و مو و سوزش چشم می شود .
 • حذف رنگ، بو و مزه نامطبوع.
 • ازن باعث از بین رفتن آلاینده هایی می شود که امکان انتقال آنها از طریق استفاده کنندگان سیستم وجود دارد(مانند چربی پوست، پمادها، روغن ها، پوست، مو، محصولات آرایشی و غیره).
 • عدم تغییر خواص شیمیایی آب مانند  PH  در مقایسه با کلر.

·         ازن در محل توليد ميشود و هزينه حمل و نقل همانند كلر را ندارد.

·         با توجه به طولاني بودن زمان ماند كلر، زمان لازم براي از بين رفتن كلر بسيار زيادتر از ازن ميباشد.

·         ازن نياز به نگهداري ندارد و در حين توليد مصرف ميشود.

·         ازن ميتواند توسط دستگاههاي قابل حمل در هر نقطه و مكاني توليد شود

·         ازن میتواند ساختار اغلب مواد شيميايي و سمي را از بين برده و آنها را بي اثر نمايد.

·         استاندارد آب استخر در بسياري از كشورهاي پيشرفته دنيا از جمله آلمان  تركيب كلر و ازن را به عنوان سيستم مناسب براي ضدعفوني آب استخر توصيه كرده است.

·         بر خلاف كلر تركيبات مضر توليد نكرده و مشكلات مربوط به كلر از جمله سوزش چشم، خشكي پوست وغيره را نيز ايجاد نمي كند. اين خواص باعث استقبال عمومي براي استفاده از اين ماده در استخرهاي عمومي گرديده است.

·         با توجه به خواص فوق الذکر با نصب دستگاه ازن ژنراتور مناسب و تزريق مقدار كمي كلر مي توانيد استخري عاري از بو، مواد شيميايي سرطانزا و ميكروارگانيسمهاي مضر داشته باشيد.

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×