تاریخ انتشار :

محفل انس با قران همزمان با شب اول ذي الحجه در موسسه پيام برگزار شد

سی و ششمین محفل انس با قرآن با حضور پرشور مديران ،‌کارکنان وزارت ارتباطات ،‌شرکتها و سازمان هاي تابعه و خيل عظيم شهروندان تهراني در حسينيه پيامبر اعظم (ص) موسسه پيام برگزار شد. 

اين مراسم با اجراي آقای یراق بافان ساعت19:15 آغاز و در ابتدا آقای محمد حسین قصری زاده با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید محفل را نورانی سپس جناب آقای زمانی با تلاوت زیبای خود گرمابخش محفل شدند و پس از آن جمع حاضر به امامت حجت الاسلام جوادی به اقامه نماز مغرب و عشاء پرداختند. 

پس از نماز جماعت سرکار خانم یدنگی حافظ کل قرآن میهمان این برنامه قرآنی بودند.در ادامه حجت الاسلام مودبی با بیانات خود روشنی بخش این محفل شد و گفت : هدف از برگزاری این محفل نورانی جلوه دادن قلوب مردم مسلمان و شیعه با عمق قرآن و آشنایی با چگونگی صوت و قرائت است.

وی با بیان اینکه تربیت جوانانی قرآن خوان و قرآن دان از ثمرات و آثار درخشان  اين محافل  انس با قرآن کریم  است افزود: از  شوراي فرهنگي وزارت و  مجموعه  پيام در خصوص برگزاری این محافل تشکر و قدردانی می کنیم.

حاج آقاي مودبي درادامه با اشاره به ماه ذي الحجه ماه پر خير و فضليت اين ماه سخناني ايراد کردند . در ادامه قاری بین المللی جناب آقای گرجی با تلاوت زیبای خود شور این محفل را دوچندان نمود و در پایان با اهدای جوایزی به برگزیدگان مسابقه قرآنی این محفل به پایان رسید.

"

ذي‌الحِجّه يا ذي‌الحِجّة الحرام دوازدهمين و آخرين ماه از ماه‌هاي قمري است. اين ماه يکي از ماههاي حرام است. در برخي روايات اسلامي آمده‌است که شب‌هاي دهگانه‌اي که خداوند در آيات «و الفجر و ليال عشر» به آن قسم ياد کرده‌است، و «اشهر معلومات» که در آيه 28 سوره حج آمده و مؤمنين بايد در آن به ياد خدا باشند، ده روز اول ماه ذي الحجه‌است. همچنين 10 روزي که خدا در ميقات با موسي به30 روز ميقات او اضافه کرد، اين دهه مي‌باشد. در حديثي از رسول خدا وارد شده‌است که عبادت و کار نيک در هيچ ايامي به‌اندازه اين دهه فضيلت ندارد.

معني نام اين ماه «صاحب حج» است و آيين حج در روزهاي هشتم، نهم و دهم اين ماه انجام مي‌گيرد. در زمان جاهلي نام اين ماه بُرَک و همچنين مسبل بوده‌است"

 

 

 

 

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×