تاریخ انتشار :

همزمان با لیالی قدر ؛ ندای الغوث الغوث در مسجد پیامبر اعظم (ص) طنین انداز شد

مسجد پیامبر اعظم موسسه پیام در نخستین شب از مراسم لیالی قدر تا پاسی از شب شاهد مناجات و راز ونیاز های انسان هایی بود که همگی سر تواضع در برابر پروردگار فرود آورده و خاضعانه می خواستند تا گناهایشان در این شب آمرزیده شود.

این مراسم معنوی با حضور کارکنان و خانواده بزرگ ارتباطات با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری آقای شهر آبادی آغاز شد و در ادامه آقای فتحی با نوای گرم خود دعای جوشن کبیر را قرائت  کرد . پس از مداحی  آقای درویش حجت الاسلام شیخ زاده با ذکر احادیثی از ائمه معصومین (ع) به بیان فضایل و ارزش های والای احیای شب های قدر پرداخت.

وی با تشریح فرازهایی از زندگی حضرت علی (ع)، امیر مومنان را شهید راه عدالت توصیف کرد و ساده زیستن امام اول شیعیان جهان را در عین برخورداری از اقتدار و حاکمیت الگویی برای جامعه بشریت دانست.
  حجت الاسلام شیخ زاده در رابطه با انجام بهترین اعمال توصیه شده در شب قدر گفت: قرآن در این شب تاکید بر فهم و درک دارد و آنچه که در لحظات قدر از هر چیز مهم تر و ارزشمندتر است اتصال آدمی از زمین به پروردگار عالم است.
وی ماه مبارک رمضان را ماه اطاعت و بندگی دانست و اظهار داشت: انسان روزه دار با تمرین اخلاص و تزکیه نفس خود را برای رشد و تعالی مهیا می کند.
وی هچنین یادآور شد که در ماه رمضان زمینه انس با قرآن بیشتر فراهم است و باید سعی کنیم انس و الفت خود را با قرآن دوچندان کرده و از برکات و فیوضات آن بهره مند شویم.  این مراسم با سرگرفتن قرآن پایان یافت .
شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان، به عنوان لیالی پرفیض و برکت قدر در نزد شیعیان و بسیاری از مسلمانان جهان دارای جایگاه با عظمتی است که در این شب ها به قرائت ادعیه، اقامه نماز و انجام مستحبات و شب زنده داری مشغول می شوند.

 

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×