تاریخ انتشار :

رقابت طعم اصیل غذای ایرانی در بانوان خانواده‌ی بزرگ ارتباطات

 

دومین مسابقه "آشپزی سنتی ایرانی" خانواده بزرگ ارتباطات با حضور آشپز مطرح و سرشناس کشور، سامان گلریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه پیام این دوره از مسابقات با حضور 24 شرکت کننده از بانوان وزارت ارتباطات، سازمانها و شرکت های تابعه برگزار شد که به نسبت سال قبل با استقبال بیشتری رو به رو گردید.

حمید عباسی عضو هیأت مدیره و مدیرعامل موسسه پیام، ضمن خوش آمد گویی به بانوان شرکت کننده و مهمانان حاضر انجام فعالیت های فرهنگی را قسمتی از وظیفه اصلی این موسسه دانسته و  اظهار داشت: موسسه پیام با برگزاری اینگونه مسابقات سعی در زنده نگه داشتن فرهنگ آشپزی ایرانی و غذای سنتی اصیل داشته و دارد. امید است که توانسته باشیم سهم کوچکی در احیا این موضوع داشته و نقش خود را ایفا کرده باشیم.

در مراسم اختتامیه این مسابقه سامان گلریز پس از  بررسی در خصوص سطح  شرکت کنندگان مسابقه گفت: غذاهای بی نظیر با طعم های بسیار عالی و چیدمان چشم نواز روی هر میز تزیین شده بود که این کار را برای داوری کردن و انتخاب غذای برتر بسیار پیچیده و مشکل کرد. سطح شرکت کنندگان این دوره از مسابقات بسیار بالا بود به طوری که مجبور به انتخاب دو شرکت کننده به عنوان نفر اول شدیم و البته چیزی که بسیار مهم است هنر آشپزی کردن  و خلق یک اثر به عنوان یک هنرمند است. تمام شرکت کنندگان در این مسابقه برنده هستند و شاید با اختلاف اندکی بتوان نفرات برتر را انتخاب کرد.

سید جمال هادیان، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات نیز از مهمانان ویژه این مراسم بود که در خصوص تاریخچه مسابقات آشپزی عنوان داشت : ایران یکی از سه مکتب آشپزی دنیا را داراست که این موضوع و حفظ آن برای ما بسیار مهم است. مسابقات آشپزی در ایران به زمان قاجار باز می گردد که حتی برای آن کاخ مخصوصی به نام " کاخ آشپز باشی" احداث کرده و سالی دو بار در آن به برگزاری این مسابقات می پرداختند.

در انتهای مراسم به نفرات برتر که اسامی ایشان در ذیل آمده است با اهدا جوایزی تقدیر و تشکر به عمل آمده و به رسم یادبود به دیگر شرکت کنندگان نیز جوایزی اهدا گردید.

 

برگزیدگان دومین مسابقه آشپزی غذای سنتی ایرانی :

 

نام و نام خانوادگی سازمان / شرکت نفرات برتر
 سمانه جاهدی فر سازمان تنظیم مقررات اول
 زهرا جلیلیان  سازمان تنظیم مقررات  اول
 فریده آلگونه موسسه پیام دوم
فاطمه ثباتی  مخابرات ایران سوم
 زهره آشتیانی  شرکت ارتباطات زیرساخت  چهارم
آرزو یدالله پور  سازمان تنظیم مقررات پنجم

 


 

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×