تاریخ انتشار :

موسسه پیام با پیوند علم و عمل در ورزش  گام های ارزشمندی را برداشته است

 

 

رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی :

 دکتر علی شریف نژاد سرپرست پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به همراه تنی چند از مسئولان پژوهشگاه طی جلسه ای با مهندس عباسی عضو هیأت مدیره و مدیرعامل موسسه پیام و مدیران مرکز برنا اندیشان ، به بازدید از این مرکز و امکانات ورزشی موسسه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی پیام در این  نشست مدیرعامل موسسه پیام عنوان داشت: با احداث این مرکز در موسسه سعی در پیوند هرچه بیشتر دانش و علم با فعالیت های اجرایی داشته ایم که تا حدودی نیز به این موفقیت دست پیدا کرده ایم. اخیرا نیز طی یک اقدام جدید و مبتکرانه با استفاده از ظرفیت های جوان داخلی و همکاری یک شرکت دانش بنیان سعی در استفاده از نرم افزار های  تخصصی جهت بهره برداری در پرورش استعداد ها به صورت کاملا حرفه ای در رشته های ورزشی مختلف داریم.

دکتر نانگیر و دکتر غلامی مدیران مرکز برنا اندیشان نیز با تاکید بر تلاش مستمر برای برقراری ارتباط پویا و کاربردی میان بخش های علمی، پژوهشی و اجرایی به تشریح فرایندهای استعدادیابی و پایش تندرستی جاری در موسسه به همراه فرصت ها، نقاط قوت، تهدیدها و چالش های پیش روی استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در حوزه استعدادیابی پرداختند.

دکتر شریف زاده نیز با معرفی اهداف و فعالیت های پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در خصوص حمایت از ایده های نوین و علمی اضافه کرد: ارتباط و هماهنگی بیشتر مراکز پژوهشی و مراکز اجرایی می‌تواند به بهبودی شرایط و ارتقاء فنی و کیفی ورزش با رویکرد علمی منجر گردد. همکاری موسسات علمی و اجرایی با یکدیگر یقینا باعث افزایش رشد و توسعه و رسیدن هرچه سریعتر به اهداف و استراتژی ها خواهد شد.

در ادامه رئیس پژوهشگاه  به همراه هیأت مسئولان آن مرکز پس از بازدید کامل و یک ساعته از کلیه امکانات و مجموعه های ورزشی موسسه پیام طی مصاحبه ای با خبرنگار واحد روابط عمومی پیام در خصوص امکانات و پتانسیل های موجود در موسسه گفت: با توجه به این که ما به صورت سرزده از مجموعه ها بازدید کردیم یکی از ویژگی های بارز، استفاده مطلوب و تمام و کمال توسط افراد از امکانات و ظرفیت های موجود مجموعه ها بود که نشان از محبوبیت و شناخته شدن موسسه پیام بین سازمان ها، شرکت ها و افراد است. کاملا مشخص است که فعالیت های علمی و اجرایی بسیار ارزشمندی در اینجا اتفاق افتاده است و همکاران زحمت های زیادی کشیده اند که نتیجه آن رشد و توسعه فرهنگ ورزش می باشد.

ایشان در خصوص نقش مرکز استعداد پروری و استعداد سنجی موسسه در پرورش نخبه ها و قهرمانان ورزشی افزود:

عملکرد و تلاش های همکاران در  این مرکز نشان از وجود تفکر در امور و تلفیق بهینه حوزه علم و عمل است که بسیار ارزشمند می باشد. البته در حوزه ورزش هرچقدر تلاش شود باز هم نمی توان کار را تمام شده دانست. موضوع مهم امروز در ورزش ایجاد فرهنگ ورزش در جامعه است؛ مخصوصا قشر بانوان جامعه که باید تمرکز  بیشتری روی ایشان داشت. امیدوارم با وجود این مراکز علمی بتوانیم قدم به قدم به دانش و تکنولوژی جهانی نزدیکتر شویم و خروجی های مناسبی برای عموم جامعه داشته باشیم.

دکتر شریف نژاد در خصوص امکانات موسسه در مقام مقایسه با سایر مجموعه ها، اظهار داشت: مجموعه های ورزشی با توجه به فضای در اختیار و بودجه سالانه خود در جدول ارزیابی ممکن است بالا یا پایین قرار گیرند که این، یک امر بسیار طبیعی است. مقایسه کردن مجموعه ها با یکدیگر با هدف پیشرفت، بسیار کار سنجیده ای است اما اعتقاد من بر آن است اگر مجموعه ای بخواهد پیشرفت و رشد مناسبی داشته باشد باید با گذشته خود مقایسه شود. روند صعودی و رو به رشد موسسه پیام را با توجه به تغییرات محیطی و امکاناتی که امروز مشاهده شد بسیار مثبت ارزیابی کردم.

در پایان صحبت ها رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی شرط فرهنگ سازی در ورزش را عمل به آن دانست و افزود:

اعتقادم بر این است اگر قرار باشد موضوع ورزش فرهنگ سازی شود باید خودمان در صف اول باشیم. افراد با دیدن عملکرد همه ما به فرهنگ ورزش کردن تشویق می شوند.


 

 

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×