تاریخ انتشار :

پیام مدیرعامل موسسه فرهنگی ورزشی و رفاهی پیام بمناسبت هفته تربیت بدنی

 


ورزش به عنوان پدیده ای اجتماعی و فرهنگی در زندگی امروز نقشی اساسی و محوری دارد و برهمین اساس نه تنها یک هفته، بلکه تمام روزهای سال را در برمی گیرد. روز تربیت بدنی روز اندیشیدن به روش های توسعه و رشد وجودی انسان و معرفی الگوهای انسانیت و پهلوانی است.
امام سجاد (ع) در رساله حقوق می فرماید: بدن تو بر تو حقی دارد. حق آنست که آنرا سالم، نیرومند و مقاوم در برابر شداید و سختیها و در کمال نشاط نگهداری کنیم.
ورزش و تربیت بدنی به عنوان یک پدیده تربیتی سازنده و مفید در غنای فرهنگی جامعه حائز اهمیت است و بر این اساس وسیله ای برای رشد وجودی و کمال انسان و عامل همبستگی اجتماعی و انتقال فرهنگ ها و ارزش ها محسوب می شود. از این منظر ورزش هیچگاه محدود به زمان و مکان نبوده و باید شرایطی فراهم شود تا با نهادینه شدن فرهنگ ورزشی، این مهم به عنوان یک اصل و نیاز اساسی، مورد اهتمام همه خانواده ها و تک تک اقشار جامعه قرارگیرد.
نقش پررنگ همکاران خدوم و مخلص حوزه های مختلف خانواده بزرگ موسسه فرهنگی، ورزشی و رفاهی پیام در گرایش اعضا به ورزش و تربیت بدنی، مهم و قابل تقدیر است و از همّت بلند و تلاشهای مؤثر مسئولین محترم ورزش و ورزشکاران توانمند مجموعه وزارت ارتباطات، سازمان ها و شرکت های تابعه که تاثیر ویژه ای در دستیابی به توفیقات مختلف ورزشی در عرصه های گوناگون بین المللی و ملی داشته اند تقدیر و تشکر نموده
هفته تربیت بدنی و ورزش را به تمامی این عزیزان همچنین ورزشکاران و قهرمانان، پیشکسوتان، داوران و مربیان، رؤسا و دبیران تبریک گفته، از درگاه خداوند منّان سلامتی، بهروزی و توفیقات همگان را در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اعتلای ورزش کشور مسئلت می کنم.

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×