تاریخ انتشار :

طرح سنجش تندرستی کارکنان پژهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با مشارکت دکتر خوانساری به ایستگاه آخر پایش سلامت رسید

 

 

 

"گفت وگو با با دکتر خوانساری در خصوص طرح سنجش تندرستی "

  به گزارش روابط عمومی پیام ، طرح سنجش تندرستی کارکنان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات که حدود یک ماه پیش به درخواست مدیران این مرکز در پژوهشگاه مستقر گردیده بود ، صبح امروز با حضور دکتر خوانساری ریاست دانشگاه و مشارکت ایشان در پایش سلامت به کار خود پایان داد.

گفتنی است این طرح به صورت تخصصی با نظارت پزشکان متخصص قلب و عروق، فوق تخصص داخلی، 6روانشناس و روانسنج و 6 کارشناس ورزشی خانم و آقا اجرا گردید، که طی یک ماه تمامی پرسنل و کارکنان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات  مورد پایش تندرستی قرارگرفته و نتایج آن به صورت کتبی و در قالب کارنامه به ایشان ارائه  می شود .

 

گفت و گوی خبرنگار موسسه پیام  با دکتر خوانساری ریاست پژوهشگاه ارتباطات :

الزامات اجرای طرح پایش سلامت و سطح رضایت همکارانتان از اجرای این طرح را شرح دهید ؟

موضوع سلامت روانی و جسمی همکاران از مهمترین ارکانی است که موجب بالا رفتن سطح بهره وری ایشان و به طور کل سازمان می شود. اگر انتظار پیشرفت در علم و فناوری و توسعه مرزهای علمی کشور داشته باشیم ابتدا به ساکن باید نگران سلامتی تمامی عزیزانی که در این حوزه فعالیت می کنند باشیم. یکی از اولین و مهمترین اقداماتی که باید در این باب انجام شود سنجش وضعیت سلامتی همکاران است که این طرح قدم بسیار موثری در جهت رسیدن به این هدف بود. خوشبختانه با برنامه ریزی انجام شده توسط همکارانمان در مرکز تحقیقات تمامی پرسنل توانستند در زمانبندی مشخص در این طرح ارزیابی شرکت کرده و به پایش سلامت جسمی و روحی خود بپردازند.

خدمات ارائه شده در مرکز سنجش تندرستی مستقر در پژوهشگاه  را چطور ارزیابی می کنید؟

براساس اطلاعات بنده در این زمینه و تلاش ها و زحمات کشیده شده در اجرای طرح توسط مجری محترم و موسسه پیام  همکاران ما رضایت کامل از این طرح را دارند ولی ارزیابی دقیقتر باید طبق فرم های نظر سنجی که در پایان انجام تست ها به همکاران داده شده و  ایشان پر نمودند انجام گیرد. امیدواریم که نتایج این ارزیابی ها به شکل مناسبی انتشار پیدا کند که تمامی پرسنل در جریان کیفیت و کمیت طرح و میزان رضایتمندی عمومی قرار گیرند.

 

معمولا پروژه های سنجش با چالشها و مقاومت های پرسنل جهت شرکت در این طرح ها رو به رو میشود. به منظور جلوگیری از این امر در اینجا چه اقداماتی صورت گرفت؟

 خوشبختانه پرسنل مرکز تحقیقات استقبال خوبی از این طرح داشتند و علت آن داشتن اعتماد به موسسه پیام و به تبع، شرکت برنا اندیشان که مورد وثوق موسسه پیام می باشد، بود که این موضوع خود بخش عمده ای از چالش ها و مقاومت ها را مرتفع کرد. یکی دیگر از دلایل گذر از این چالش شاید اتفاقات ناگوار جسمی بود که برای برخی از همکاران طی سالهای گذشته افتاد و باعث شد همکاران به فکر باشند که علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد.

 

برنامه ای جهت بهره برداری از کارنامه سلامت کارکنان دارید ؟

با توجه به اینکه در مجموعه همکاران بسیار با ارزشی داریم که برای حفظ نگهداری ایشان تا کنون هزینه های بسیاری انجام داده ایم و نقش بسزایی در جهت گیری های حوزه ی  ITC داشته و دارند، قاعدتا برایمان بسیار مهم است که با توجه به نتایج ارزیابی ها بتوانیم در جهت ایجاد فضای سلامت روانی و جسمانی همکاران گام موثر و بلندی برداریم.

 

از میزان خدماتی که موسسه پیام ارائه می دهد رضایت دارید؟

البته که من به صورت فردی نمی توانم نظر بدهم اما به صورت کلی همکاران ما بسیار راضی هستند. اگر شفافیت خدمات ارائه شده برایشان بیشتر شود قطعا میزان رضایت نیز بالاتر می رود. البته شفافیت خدمات به معنای اطلاع از حق و حقوق خود هنگام مراجعه به مراکز ورزشی، فرهنگی و رفاهی میباشد.

اگر هم نارضایتی موجود باشد به علت ناآگاهی افراد از حق و حقوقشان می باشد در غیر این صورت موسسه پیام وظایف خود را در این زمینه به خوبی انجام داده است.

 

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×