تاریخ انتشار :

ورزش بر محور اخلاق اساسی ترین ویژگی باشگاه بدنسازی پیام

ورزش بر محور اخلاق اساسی ترین ویژگی باشگاه بدنسازی پیام

 

مصاحبه با مربی باشگاه بدنسازی موسسه پیام

با سلام لطفا با معرفی خود مختصر توضیحی راجع به سوابق ورزشی‌تان ارائه دهید.

سلام. مسعود محمد زاده رئیسی هستم. متولد سال 1349، ورزش را  از سن 13سالگی شروع کردم. در 14 سالگی مقام دوم تهران را در رشته شنا (50 متر کرال سینه) با رکورد 27.2  بدست آوردم. فوتبال را در رده باشگاهی نوجوانان بازی کردم و 5 سال بعد در رشته کشتی، رده امیدها مقام دوم مسابقات استانی را بدست آوردم، با ورود به رشته کوه نوردی اکثر قله ها را فتح کردم  همچنین به موازات تمامی رشته ها حدود 30 سال است که در بدنسازی مشغول فعالیت هستم و موفق به کسب مقام دوم استانی در پاورلیفتینگ شدم. بعد از سال 85 به علت آسیب دیدگی نتوانستم بدنسازی را به صورت حرفه ای انجام دهم درنتیجه به مربی‌گری در این رشته پرداختم.

از جذابیت های بدنسازی و اهمیت آن در ورزش امروز برایمان صحبت کنید.

امروزه در اکثر رشته های ورزشی، بدنسازی به عنوان مکمل نقش بسیار مهمی را ایفا میکند. سیستم تمامی رشته های ورزشی روز دنیا به سمت  قدرت بدنی و آمادگی جسمانی بالا پیش می رود. حتی در ورزش‌هایی مانند فوتبال که نیاز به سرعت دارند نیز بدنسازی به صورت تخصصی نقش بسزایی جهت آمادگی جسمانی در آن داراست. به نظر بنده مادر ورزشهای حال حاضر از دو و میدانی به بدنسازی تبدیل شده است. حتی کسانی که در دو میدانی فعالیت دارند یک بدنساز حرفه ای هستند.

ویژگی ها و مزیت باشگاه پیام نسبت به سایر باشگاه ها در چیست؟

یکی از مهمترین موضوعاتی که می توان به آن اشاره کرد جو بسیار سالم و اخلاقی موجود در این باشگاه می باشد. معمولا ورزشهای قدرتی دارای حاشیه هایی هستند که در این 10 سال حضور من به عنوان مربی در این باشگاه غیر از رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای هیچ موضوع دیگری در اینجا وجود نداشته است.

باشگاه از نظر امکانات و تجهیزات نیز در سطح کیفی بسیار خوبی قرار دارد. هر فردی نسبت به شرایط فیزیکی و جسمانی می تواند با دستگاه مخصوص به خود تمرین کند. به صورت کلی امکانات باشگاه کامل و مکفی می باشد.

دیگر مزیت بسیار مهم باشگاه بدنسازی پیام وجود زمین های ورزشی و زمین فوتبال اطراف باشگاه است که بستر مناسبی جهت انجام  ورزش های هوازی را فراهم می‌سازد.

وجه تمایز باشگاه پیام با سایر باشگاه ها ارائه خدمات به معلولین عزیزمان می باشد که به صورت خدمات فیزیوتراپی ارائه می‌شود.

اعضا موسسه پیام چگونه می توانند از این خدمات استفاده کنند؟

استفاده از باشگاه بدنسازی پیام برای دارندگاه کارت پیام به صورت رایگان می باشد. مراجعه کنندگان دیگر نیز می‌توانند با ثبت نام ماهانه یا به صورت تک جلسه ای از امکانات این باشگاه بهره مند شوند.

برنامه زمانبندی استفاده از باشگاه بدنسازی برای بانوان و آقایان چگونه است؟

روزهای فرد باشگاه  از ساعت 7:00 صبح تا16:30  در اختیار بانوان بوده و از 16:30 تا 22:00 جهت استفاده آقایان می باشد ، همچنین در روزهای زوج آقایان می توانند از ساعت 6:00 صبح تا 22:00 از خدمات باشگاه استفاده نمایند.

برای فعالیت در این رشته نیاز به شرایط اندامی یا ویژگی خاص جسمانی هست؟

خیر. در اصطلاح این رشته، "رشته آزاد" است . هرفردی با هر شرایط وزنی، قدی و سنی می تواند در این رشته فعالیت داشته باشد. بدنسازی به دو قسمت قدرتی و پرورش اندام تقسیم می شود که هرکدام تمرین ها و برنامه های خاص خود را دارا هستند و نسبت به هم هیچ سنخیتی ندارند. فرد با ورود به این رشته و انتخاب یکی از این دو شاخه  با توجه به شرایط فیزیکی خود می تواند به فعالیت در آن بپردازد.

 

مشاهده سالن بدنسازی شماره 2

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×