تاریخ انتشار :

مصاحبه با هادی نجفی مربی تیر اندازی پیام

مصاحبه با هادی نجفی مربی تیر اندازی پیام

 

نام و نام خانوادگی: هادی نجفی   

متولد بهمن 1348 در تهران

گرايش به رشته تيراندازي از سال 1378

عناوين متعدد قهرماني كشور در رشته تفنگ بادي

آغاز به كار مربيگري از سال 1384

گذراندن دوره كلاس مربيگري درجه 1

مربي موفق و برگزيده كشور به انتخاب انجمن تيرانداي فدراسيون جانبازان و معلولين

ملي پوش در تيراندازي و حضور در مسابقات جام ملتهاي آسيا در سال 2014

تاریخچه تیراندازی به کی برمیگردد :

در شرع مقدس اسلام تاكيد بسياري در انجام آن شده و در كنار شنا و اسب سواري بعنوان سه تفريح ارزشمند سفارش گرديده است . گرچه تاريخ تيراندازي به هزاران سال پيش بازميگردد اما سابقه رشته ورزشي تيراندازي (تفنگ و تپانچه بادي 10 متر و تفنگ و تپانچه خفيف 50 متر) بصورت جدي و فراگير به دهه هشتاد ميلادي برميگردد.

تنوع وگوناگوني در رشته بادي و خفيف ،  کسب مدالهاي زيادي را فراهم آورده كه همين موضوع كشورهاي بسياري را بسوي سرمايه گزاري در اين دو رشته  كشانده است.

درده سال گذشته فدراسيون تيراندازي جمهوري اسلامي ايران قدم بزرگي را در راه ترويج وپرورش قهرمانان اين رشته برداشته است  كه ثمره آن ظهور بزرگاني همچون الهه احمدي، نجمه خدمتي و حسين باقري بودند كه داراي جايگاه مناسبي در جهان ميباشند . همچنين ساخت سالنهاي چند منظوره تيراندازي توسط اين فدراسيون در مجموعه ورزشي آزادي كمك بسياري در برگزاري اردوهاي استاندارد و آماده سازي ملي پوشان نموده است.

 از باشگاه تیراندازی موسسه پیام برایمان بگویید ؟

سالن تيراندازي پيام در سال 1386 به همت مدير عامل و معاونت ورزشي وقت تاسيس و به بهره برداري رسيد . آن زمان اين سالن داراي مساحتي در حدود 150 متر مربع و در طبقه فوقاني ساختمان شهيد اينانلو (ضلع جنوبي زمين چمن) واقع گرديد.

سالن تيراندازي مجموعه ورزشي پيام داراي شش خط تمرين است و در دو رشته تفنگ بادي وتپانچه بادي با تجهيزات مدرن و به روزآماده به كار گرديد . به جرات ميتوان گفت اين سالن مجهز ترين سالن آموزشي كشور براي استفاده كارمندان و همچنين معلولين ميباشد.

پايگاههاي تابستاني پيام نيز فرصت بسيار خوبي را جهت آموزش فرزندان كاركنان محترم فراهم آورده تا علاقه مندان به اين رشته بتوانند بخت و استعداد خويش را در اين ورزش بيازمايند .

از افتخارات سالن تيراندازي پيام پرورش ملي پوشان و قهرمانان جهاني همچون مهدي زماني قهرمان چند دوره مسابقات كشوري ، جهاني و آسيا كه از جانبازان معظم ميباشند و نيز سمانه كوثر مدار ، مجيدبابايي و ابوالحسن جامعي از معلولين عزيز كه سابقه متعدد قهرماني در مسابقات كشوري را دارا هستند .

سالن در روزهاي زوج براي آقايان و روزهاي فرد براي بانوان و از ساعت 9 صبح الي 7 بعدازظهر براي مراجعه كنندگان باز است.

 

 

 

 

 

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×