تاریخ انتشار :

گفت و گو با چهره محبوب آشپزی، سامان گلریز

گفت و گو با چهره محبوب آشپزی، سامان گلریز

 

به بهانه جشنواره آشپزی دقایقی را گپ و گفت با سامان گلریز چهره مشهور و محبوب این حرفه خواهیم داشت .
 سامان گلریز : بنام خدا در ابتدا تشکر میکنم از مدیریت مجموعه ، که برای حفظ میراث فرهنگی کشور که آشپزی بخشی از آن هست اینقدرتلاش نموده اند. در واقع می توان گفت رقابت بسیار خوبی را شرکت کننده ها با هم داشتند . ما ۱۷ شرکت کننده داشتیم که هر 17 نفر عالی بودند ، بطوری که ما چاره ای نداشتیم که حتی بصورت میلی متری امتیاز دهی بکنیم ،  و فاصله نفرات با همدیگر بسیار کم بود.

برگزاری این جشنواره چه تاثیری در تحکیم بنیان خانواده  ها خواهد داشت ؟

در درجه اول برای کشور مهم هست چون یکی از مهم ترین ارکان کشور ، حفاظت از میراث فرهنگی آن کشور هست درواقع اگر مردم آداب و رسوم خود را از دست بدهند خیلی چیز ها را از دست داده اند ، وقتی ما آداب و رسوم خود را حفظ می کنیم لباس و فرهنگمان را حفظ کرده ایم و در نتیجه خانواده حفظ می شود . غذا هم یک صنعت است و هم یک هنر ، ما می توانیم آشپزی را به یک هنر صنعتی تجسم کنیم که می تواند برای کشور خیلی تاثیر گذار باشد .

مردها آشپزی بهتری دارند یا خانم ها ؟

آشپزی که مردها می کنند یک آشپزی صنعتی است و خانم ها آشپزی عاشقانه و با قلب و روحشان انجام می دهند ، نه اینکه مرد ها اینگونه نیستند اما من آشپزی خانگی ترجیح می دهم پس آشپزی خانم ها را بیشتر دوست دارم .

در خانه هم آشپزی میکنید ؟

 بله زیاد

اینکه می گویند خانم ها باید بوی قرمه سبزی بدهند یعنی چه ؟

درواقع نباید همچین چیزی باشد . بانوان سرزمین ما که امروز در کنارشان بودیم مثل یک مرد کار می کنند پس اگر بوی قرمه سبزی بدهند باید افتخار کنیم چون هم کار می کنند و هم زندگی و خانوادشان را حفظ می کنند .

بهترین غذایی که در عمرتون خوردید چه غذایی بود ؟

در ایران نمی توانیم بگوییم بهترین غذا چیست ، چون کشور کهن و بزرگیست و دانش و شعور پشت آن است و امیدوارم کشور ایران همیشه فرهنگ و آداب رسومش در کنار یکدیگر منسجم باقی بماند و واقعا نمی توانم بگویم چه غذایی و افتخار میکنم یک ایرانی هستم و در این سرزمین بدنیا امدم.

مزه اصلی غذا را چه چیزی میدانید ؟

عشق

چه کاری انجام بدهیم غذا خوشمزه تر شود ؟

خانواده تان رو خیلی دوست داشته باشید و جلوی اتفاقاتی که ممکن است بصورت ذهن خطرناک زندگیتان را خراب کند بگیرید .

ممنون از شما که دعوت کردید و افتخار داشتم و با آدم هایی آشنا شدم که برای سرزمینشان و آداب و رسومشان تلاش کردند و ای کاش تمام موسسات فرهنگی در این سرزمین برای میراث فرهنگیشان همین اندازه تلاش میکردند .

و سوال اخر اینکه امروز امتیاز دهی تان بر چه ملاک و معیاری بود ؟

در درجه اول سلیقه و درجه دوم مزه غذا و  درجه سوم نوع چیده مان غذا در ظروف بود .

برای اینکه به مردم ثابت کنم اگر شما غذای ایرانی را در یک ظرف ایرانی درست کنید و روی یک رومیزی ایرانی بگذارید درواقع دارید از صنعت گرمان حمایت میکنید.

من دنبال این هستم در اوج سادگی غذاهای عالی ارائه بدهیم . مطمئن باشید من به سادگی رای اول را میدهم همچنین به میراث فرهنگی ام .

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×