تاریخ انتشار :

ما خود را امانتدار جان و مال مردم می دانیم

ما خود را امانتدار جان و مال مردم می دانیم

 مصاحبه با مجید احمدی کارمند استخر

 

 

چند سال است که درموسسه پیام شروع به فعالیت کردید؟

دقیق بخواهم بگویم از 31 تیر سال 74 در موسسه مشغول هستم. آن طور که به خاطرم می رسد روز جمعه بود. چند وقتی بود که دنبال کار می گشتم. یکی از کارمندان بخش تاسیسات پیام من را به این موسسه معرفی کرد و از همان روز تا کنون مشغول به خدمت رسانی به اعضای محترم پیام هستم.

 

وظیفه اصلیتان در مجموعه آبی پیام چیست؟

وظیفه اصلی و هدف من و همکاران دیگرم در این مجموعه خدمت رسانی به مراجعین گرامی است. از بدو ورودشان به قسمت تحویل کلید و کفش کنی تا هنگام خروج از استخر. البته بسیاری از فعالیت های دیگر مانند انجام امور نظافتی، بهداشتی، تهیه مواد شوینده، رسیدگی به امور ارباب رجوع، انجام امور اداری و... ازکارهای روتین و روزانه ما می باشد.

 

شما به طبع شوختان در مجموعه معروف هستید، با توجه به این خصلت ارتباطتان با ارباب رجوع چگونه است؟

مردم از ما انتظار دارند حتی در سخت ترین شرایط و با وجود مشکلات شخصی با ایشان خوش برخورد بوده و خوش رفتار باشیم، مخصوصا در شرایط کنونی که فشار اقتصادی، کمی اخلاق ها را تندتر و صبرها را کمتر کرده است.

اولین سانس مجموعه آبی مربوط به مدیران است که همیشه با کمال احترام با ایشان برخورد کرده و خدمات رسانی می نماییم. سانس ساعت 8 و نیم مربوط به بازنشستگان است که انتظار ویژه ای از ما دارند. با توجه به تجربه، سن و وضعیت جسمانی ایشان همیشه با لب خندان و نهایت صبر و شکیبایی پذیرایشان بوده و هستیم. یک سانس هم برای فرزندان جهت آموزش داریم که همکارانم و بنده با مهربانی و با زبان کودکانه با ایشان برخورد کرده و سعی می کنیم اوقات خوشی را برایشان در استخر رقم بزنیم.

 

انتظارات اعضا و مراجعین از شما چیست؟

طبق گفته مراجعین اخلاق و برخورد کارکنان ، بهداشت محیطی و وجود یک محیط امن و با آرامش برای فرزندان از مهمترین موضوعاتی است که باعث می شود مجموعه آبی پیام را برای تفریح، سرگرمی و آموزش انتخاب نمایند. خداراشکر تا کنون توانستیم به صورت نسبی رضایت اعضا و ارباب رجوع را بدست آوریم. البته همیشه نواقصی وجود دارد و افرادی هستند که نارضایتی هایی را عنوان کنند اما سعیمان بر آن بوده که با سعه صدر و شکیبایی به رفع مشکلات بپردازیم و بهترین خدمات ممکن را به اعضای محترم ارائه دهیم.

 

 

خاطره ای از سال های خدمت خود در مجموعه آبی دارید؟

ساعات کاری ما در روز های زوج از 5 صبح شروع شده و تا 12 شب ادامه دارد بیشتر زمان زندگیمان را در محیط کاری هستیم و گذراندن  این همه وقت با مردم خودش خاطره است. روزی یکی از اعضا کاپشن خود را در استخر جا گذاشت، و برای گرفتن کاپشنش آمد، به او گفتم کاپشن شما مشکی بود؟ گفت بله، گفتم دو عدد جیب قرمز داشت گفت بله، گفتم کلاه زیپ دار داشت گفت بله، گفتم نه متاسفانه ندیدم، بسیار پریشان و ناراحت شد، بعد خندیدم و کاپشن او را دادم.

بار دیگر 8 عدد تراول چک پیدا کردم بعد از دیدن شماره کمد ها حدس زدم برای کیست. صاحبش را پیدا کردم به او گفتم از جیبتان پولی کم نشده است؟ گفت چرا یک مقدار پول خورد گم کرده ام! چند تراول چک بود! با خنده گفتم اینها برای شما پول خورد است و برای ما کل حقوقمان! پول هایشان را دادم و هر مقدار اصرار کرد مژدگانی قبول نکردم. ما خود را امانتدار جان و مال مردم می دانیم.

 

نظرتان در خصوص مدیریت استخر چیست؟

من اگر تعریف کنم می گویند کارمندش است و تعریف مدیر خود را کرده است، اما در واقع اگر جناب آقای سرایی مدیر استخر نبودند مطمعنا مجموعه آبی پیام جایگاه کنونی خود را نداشت. سال 74 با ورود من به این مجموعه ایشان به عنوان غریق نجات در استخر مشغول به فعالیت بودند، بسیار انسان دلسوز، کاربلد و توانمندی هستند. اگر مشکلی برای استخر بوجود آید تا حل نشود آرامش نداشته و مجموعه را ترک نمی کنند. همچنین تا جایی که بتواند نیز هوای کارکنان خود را دارند.

 

کمی از سختی کارتان برایمان بگویید؟

شاید برای کسانی که از بیرون نگاه می کنند شغل ما نوعی تفریح باشد. اما در واقعیت سختی های بسیاری دارد. شاید باورتان نشود اما آخرین باری که را که برای تفریح یا سرگرمی وارد آب استخر شده باشم را به یاد ندارم. تا زمانی که داخل استخر هستیم که باید به وظایف خود عمل کنیم بعد از آن هم که دیگر وقتی برا تفریح نمی ماند. علاوه بر آن هوای سنگین استخر به همراه بوی کلر و مواد بهداشتی را نیز به آن اضافه کنید.

روز های جمعه نیز که برای اکثر افراد تعطیلات آخر هفته می باشد، برای ما از جمله شلوغ ترین روزهای کاری محسوب می شود. از ساعت 12 ظهر شروع به نظافت و رسیدگی به شرایط بهداشتی استخر اعم از ضدعفونی کردن تمامی محیط، شست و شو و اسیدپاشی، تعویض آب استخر و جکوزی، چک کردن دوش ها و سایر وسایل موجود، تامین مواد شوینده و... می کنیم.

 

اگر برگردید به 24 سال قبل باز هم همین شغل را انتخاب می کنید؟

به کاری که در آن تعهدی را متقبل شده باشم با تمام توان و به بهترین نحو ممکن عمل می کنم. شاید اگر به عقب برگردم به دلیل علاقه شخصی و استعدادم در زمینه یادگیری کارهای فنی، شغل دیگری را انتخاب کنم.

 

و سخن پایانی؟

یک تشکر ویژه از مدیر مجموعه آبی، آقای سرایی دارم که با سخت گیری های بجا، مدیریت توانمند و دلسوزی های پدرانه خود مجموعه آبی را با کیفیت کنونی آماده ارائه خدمات به اعضای محترم کرده است. تشکر دیگر نیز از جناب آقای عباسی مدیرعامل محترم موسسه است که چنین فضا و امکاناتی را برای استفاده عموم و اعضا محیا ساخته اند.

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×