تاریخ انتشار :

فلسفه ورزش رسیدن به مقام و قهرمانی نیست

فلسفه ورزش رسیدن به مقام و قهرمانی نیست

مصاحبه با محمد ابراهیم آذری سرپرست گروه رفاه و مسئول امور ورزش پست بانک

 

رابطه تان با ورزش چگونه است؟

مانند بسیاری از افراد، از کودکی به فوتبال علاقه مند بودم و در زمین های خاکی و تیم های محلی پا به توپ می شدم. در بدو استخدام در سال1375 به دلیل تازه تاسیس بودن پست بانک، هنوز تیم مستقل ورزشی وجود نداشت و من در تیم فوتبال شرکت پست بازی می کردم. همین امر باعث شد تا به اتفاق دوستان به فکر تشکیل تیم فوتبال وفوتسال پست بانک بیافتیم و با این تیم ها در لیگ های مختلفی که موسسه پیام برگزار کننده آن بود شرکت می کردم. به علت مصدومیتی که درجریان یکی ازتمرین ها گریبانگیر من شد دیگر نتوانستم فوتبال را ادامه دهم .لیکن پس از گذشت سالها درحال حاضردر رشته والیبال فعالیت می کنم.

 

به عنوان مسئول ورزش پست بانک چه تمهیداتی برای کارمندان این شرکت بمنظور پیوستن بیشتر ایشان به ورزش اندیشیده اید؟

خدارا شکر یکی از مزیت های کارکنان وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات وشرکتها وسازمانهای تابعه، وجود موسسه ورزشی فرهنگی و رفاهی پیام است که در حال حاضر با ارائه کلیه خدمات ورزشی در رشته های مختلف با تسهیل دردسترسی به امکانات ورزشی، باعث گسترش وتوسعه ورزش دربین همکاران وخانواده هایشان شده است.

 

شرکت پست بانک در کدام رشته ها صاحب مقام و قهرمانی است؟

ما در سال های گذشته در فوتبال جزء مدعیان بودیم و چندین کاپ قهرمانی و نایب قهرمانی مسابقات پیام را کسب کرده ایم. در حال حاضر نیز در رشته فوتسال این روند را ادامه داده و در المپیاد برگزارشده سال جاری در شهر اردبیل مقام دوم را کسب کردیم. دررشته والیبال هم باتوجه به حضور چندساله مقام های مختلفی در کارنامه ورزشی مان داریم.البته فعایتهای ورزشی پست فقط معطوف به این رشته ها نبوده وعناوین مختلفی در رشته های طناب کشی آقایان وبانوان ، تنیس روی میز ، شنا، تیزاندازی آمادگی جسمانی کسب شده است.

 

اوضاع ورزش بانوان پست بانک چگونه هست؟

من حدود 4 سال است که به عنوان مسئول امور ورزش و رفاه پست بانک در مشغول به انجام وظیفه هستم و تا کنون سعی کرده ام که تبعیضی مابین بانوان و آقایان در حوزه مسئولیتم قائل نشوم. همان اندازه که ورزش آقایان برایمان اهمیت دارد به ورزش بانوان نیز اهمیت می دهیم. بانوانمان نیز در مسابقات و المپیاد های مختلف پا به پای آقایان پیش می رودند وکسب مقام نیز نموده اند و تا جایی که بتوانیم از ایشان حمایت می کنیم.

 

 نظرتان در خصوص این جمله چیست: "ورزش سرمایه گذاری است یا هزینه"

به نظر بنده قطعا ورزش یک سرمایه گذاری محسوب می شود، شما هر مقدار بیشتر به ورزش اهمیت دهید و برای آن وقت بگذارید مسلما هزینه های درمانی، بهداشتی و سلامت را پایین آورده و شادابی، نشاط و انگیزه و به تبع آن کارایی و بهره وری را بالا می برید.

 

خدماتی که توسط پیام ارائه می شود را چگونه ارزیابی می کنید؟

به واسطه سابقه فعالیت های بیست و چهار  ساله ای که درورزش پست بانک داشته ام و از ابتدا با موسسه پیام در ارتباط بودم باید بگویم که این موسسه نسبت به سال های گذشته پیشرفت خوبی در ارائه خدمات به اعضا داشته است و سیر صعودی مناسبی را طی کرده است. زحمات شبانه روزی کارشناسان زحمت کش در بخش های مختلف  در این موسسه مخصوصا در زمان های برگزاری مسابقات و المپیاد ها جای تقدیر وتشکر دارد. پیام به عنوان یک برند شناخته شده در میان سازمان ها و شرکت های فرهنگی، ورزشی جایگاه ویژه ای دارد. امیدوارم بتواند با همین روند کیفیت خدمات خود را توسعه دهد.

 

تعامل مسئولان ورزش با پیام چگونه است؟

قبل از برگزاری اکثر مسابقات و المپیاد ها جهت تدوین آیین نامه، هماهنگی زمان و مکان برگزاری، تعیین رشته های مسابقات، جلساتی برگزار می گردد و نظر تمامی همکاران با یکدیگر به اشتراک گذاشته می شود و ماحصل آن به تایید حاضرین در جلسه می رسد. تعامل تمامی سازمان ها با پیام از گذشته تا به امروز بسیار قوی و نزدیک بوده و هست و همین امر باعث شده است کیفیت برگزاری مسابقات و سطح رضایتمندی سازمانها و شرکت های تابعه وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات از موسسه پیام بالا رود.

 

با توجه به نزدیک بودن المپیاد مدیران نظرتان در خصوص برگزاری این گونه تورنمنت ها چیست؟

این گونه مسابقات و المپیاد ها علاوه بر ایجاد شور و نشاط در شرکت ها وسازمان ها، تعامل بین سازمانی را بسیار گسترده می کند که نتیجه این تعاملات نیز در بالا رفتن سطح همکاری و به تبع آن ایجاد یک خروجی مناسب در حوزه های کاری می گردد. علاوه بر آن، برگزاری المپیادها با این کیفیت مناسب، ویترین بسیار خوبی برای این مجموعه در حوزه سلامت و تندرسی است. من به شخصه از اینکه این مسابقات جزء برنامه های روتین و پایدار موسسه پیام شده است بسیار خرسندم.

 

و حرف آخر؟

فلسفه وجودی  ورزش صرفاً رسیدن به مقام و قهرمانی نیست، امیدوارم روزی برسد که بتوانیم با توجه بیشتر به ورزش در تمامی سازمان ها و ارگان های کشور سلامتی را مهمان خانه ها کنیم. درپایان وظیفه خود می دانم که ازجناب آقای دکتر شیری مدیرعامل محترم پست بانک، بخاطرحمایت هایشان در زمینه ورزش و نیزحضور پرنشاط وگرم درتمرینها و فعالیت های ورزشی، تشکر و قدردانی نمایم.

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×