تاریخ انتشار :

مربی کاردان، پشتکار زیاد و انگیزه دلایل اصلی موفقیتم بود

 

مصاحبه با مهدی زمانی ملی پوش تیراندازی

 

چگونه با موسسه پیام آشنا شدید؟

از سال 85 توسط یکی از دوستان با موسسه پیام آشنا شدم. در رشته های مختلف ورزشی جانبازان و معلولین به فعالیت پرداختم. بعد از مدتی مسئولیت اداره هیأت معلولین موسسه پیام را برعهده بنده گذاشتند. به جرأت می توان گفت موسسه پیام در آن زمان یکی از بهترین موسسات ارائه دهنده خدمات ورزشی به معلولین، حتی در سطح کشور بود. در اکثر رشته ها مانند تنیس، وزنه برداری، بوچیا، تیراندازی، شطرنج، دارت و... تیم های بسیار خوبی داشتیم و مقام های اول تا سوم کشوری را از آن خود می کردیم.

 

چطور شد که از بین رشته های مختلف به رشته تیراندازی علاقه مند شدید؟

در دوران خردسالی با تفنگ بادی کار کرده بودم و با برادرم همیشه مسابقه می دادم. سال 90 بود که حدودا تا 2 سال ورزش تنیس روی میز را تا سطح نیمه حرفه ای ادامه دادم و به صورت تفننی نیز در کنار آن رشته تیراندازی را انجام می دادم. آقای نجفی مربی تیراندازی پیام عامل اصلی ورود حرفه ای من به این ورزش شد. با راهنمایی ها و تشویق های ایشان به این ورزش روی آوردم و در همان اولین سال حضورم در مسابقات انتخابی تیم ملی به اردو دعوت شدم.

 

چه مقام هایی در سال های حضورتان در تیم ملی کسب کرده اید؟

در بخش انفرادی یک مدال طلای قهرمانی جهان، یک طلای مسابقات جام جهانی کرواسی، یک نقره آسیایی و یک مقام دومی بازی های بین الملل ترکیه در کارنامه ورزشی ام به ثبت رساندم. به صورت تیمی نیز موفق به دریافت 8 مدال طلا و نقره شده ام.

 

دلایل اصلی موفقیتتان در این رشته چیست؟

مربی کاردان، پشت کار زیاد و انگیزه. در سال اول ورودم به این رشته، هر روز در سه باشگاه مختلف صبح تا ظهر، ظهر تا عصر و عصر تا شب به تمرین می پرداختم. شاید یکی از دلایل رسیدن به تیم ملی در همان سال ابتدایی ورودم به این رشته تمرینات مداوم بود.

 

وضعیت ورزش معلولین موسسه پیام نسبت به گذشته چگونه است؟

بعد از سال 88  با تغییر مدیریت رویکردها و سیاست گذاری ها در قبال ورزش معلولین نیز تغییر کرد و تا کنون در بازه های مختلف زمانی سیر نزولی و صعودی متفاوتی داشته است. اما خداراشکر با حضور آقای مهندس عباسی، مدیرعامل کنونی موسسه پیام، ورزش معلولین و امکاناتی که برای استفاده ایشان مهیا است وضعیت مطلوبی دارد. برای مثال در رشته تیراندازی، علاوه بر وجود محیط و جو بسیار مناسب برای تمرینات، از یک مربی بسیار کارکشته و با علم برخوردار هستیم. همچنین ورزشکاران بسیار خوبی  نیز در حال فعالیت هستند و ملی پوشان زیادی اعم از خانم کوثرمدار، آقای نجفی، آقای مخبری نیا و خود بنده  از همین باشگاه به مسابقات جهانی راه یافته ایم.

 

در حال حاضر موسسه پیام دارای تیم تیراندازی معلولین است؟

به علت برگزار نشدن لیگ خیر. ولی زمانی که فدراسیون قصد برگزاری لیگ تیراندازی معلولین را داشته باشد مسلما پیام می تواند یک تیم با تمامی نفرات به صورت کامل راهی مسابقات کند و یقینا با وجود رکوردهای ثبت شده توسط تیراندازان پیام، جز سه تیم برتر کشور خواهد بود.

 

توصیه ای به دیگر افراد برای روی آوردن به ورزش حرفه ای دارید؟

به نظرم هر فرد ابتدا باید رشته مورد علاقه خود را پیدا کند. تا علاقه وجود نداشته باشد و هدف خود را مشخص نکرده باشید نمی توانید انگیزه لازم برای جنگیدن و رسیدن به موفقیت را بدست بیاورید. باید بدانید که چه می خواهید بعد از آن همت و پشتکار ناخودآگاه ایجاد می شود.

 

نظرتان در خصوص جمله "معلولیت محدودیت نیست" چیست؟

به نظر بنده این جمله تا حد زیادی فقط یک شعار است. مسلما معلولیت محدودیت است مخصوصا در جامعه فعلی ما. من برای مسابقات به کشورهای مختلف سفر کرده ام. نسبت به کشور های دیگر امکانات عمومی برای استفاده معلولین مناسبت نیست. یک پله 15 سانتی برای یک معلول سد محسوب می شود. اگر از منظر استفاده از استعداد و اراده یک فرد، این جمله را در نظر بگیریم، بله معلولیت محدودیت نیست.

 

سخن آخر؟

من همیشه مدیون و دعاگوی مدیران پیام بوده و هستم. وظیفه خودم می دانم که از تمام مدیرانی که از سال 88 تا کنون برای ورزش معلولین زحمت کشیده و به صورت مستمر از آن حمایت کرده اند تشکر ویژه داشته باشم. در واقع به صورت قانونی و معمول وظیفه ای برای ارائه خدمات به معلولین نداشته اند ولی از روی لطف و وسعت نظر خود بستری برای افراد معلول فراهم آوردند تا به صورت کاملا رایگان بتوانند از خدمات و امکانات موسسه استفاده نمایند.

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×