تاریخ انتشار :

علاقه ام تنها شرط انتخاب بدمینتون بود!

 

گفتگو با سید آرمین زکی زاده ملی پوش و مربی بدمینتون موسسه پیام

 

علت گرایشتان به رشته بدمینتون چه بود؟

من عاشق ورزش بدمینتون بوده و هستم. در خانواده ای ورزشی به دنیا آمدم. پدرم مدرس بین المللی نجات غریق هستند و عموی بنده یکی از قهرمانان بدمینتون در ایران و تنها فردی که در این رشته در کشورمان صاحب مدال آسیایی هستند؛ به همین دلیل من نیز به دو رشته شنا و بدمینتون علاقه مند شدم و از 7 سالگی ورزش بدمینتون را از ورزشگاه شهید شیرودی شروع کردم.

از چه زمانی ورزش را به صورت حرفه ای دنبال کردید و چه زمانی وارد تیم ملی شدید؟

از سن 12 سالگی به صورت حرفه ای وارد عرصه این ورزش شده و به اردو های انتخابی تیم ملی نوجوانان دعوت شدم.

در 15 سالگی بعد از ورود به تیم ملی نوجوانان در اولین مسابقات آسیایی در سریلانکا شرکت کردم و از آن زمان تا کنون که عضو تیم ملی بزرگسالان هستم، به عنوان ملی پوش، ورزش بدمینتون را ادامه داده ام.

از مدال ها و عنوان های قهرمانیتان برایمان بگویید.

8 سال است که عضو تیم ملی بدمینتون هستم و حدود 6 سال سابقه مربی گری در کمپ بدمینتون تهران را دارم. در مسابقات غرب آسیا مدال طلا گرفتم. در رده نوجوانان ایران یک مدال طلا و یک برنز را کسب کردم. در جوانان یک بار روی سکوی دوم قرار گرفتم و در رده بزرگسالان موفق به کسب دو مقام دومی و سه مقام سومی شده ام.

در آخرین رنکینگ کشوری نیز در جایگاه پنجم قرار گرفتم و در حال حاضر در لیگ برتر عضو تیم منطقه آزاد انزلی هستم.

آیا برای این رشته سن اهمیت دارد؟

خیر شما می توانید تا زمانی که توانایی و مهارت انجام این ورزش را دارید به صورت حرفه ای این رشته را ادامه دهید.

فقط طبق قوانین جدید کسانی که می خواهند مدرک درجه یک مربی گری را اخذ کنند و به صورت حرفه ای این کار را ادامه دهند دیگر نمی توانند به عنوان بازیکن تیم ملی، این ورزش را ادامه دهند.

چگونه با موسسه پیام آشنا شدید و به عنوان مربی کار خود را در موسسه آغاز کردید؟

حدود چند سال پیش با شرکت در مسابقاتی که به میزبانی موسسه پیام برگزار می شد به این اینجا آمدم و یک آشنایی سطحی از این موسسه داشتم؛ اما برای مربی گری و برگزاری کلاس های تابستان از طریق آقای مداحی نایب رئیس فدراسیون که در اردو تیم ملی ایشان را ملاقات کردم با پیام آشنا شدم. بعد ملاقات معاون محترم ورزشی آقای ذاکری و مذاکرات انجام شده به عنوان مربی بدمینتون موسسه شروع به فعالیت کردم.

امکانات موسسه برای انجام این ورزش و برگزاری کلاس های آموزشی را چگونه ارزیابی می کنید؟

در این رشته رنگ دیوار ها و نور سالن تمرین برای دیده شدن توپ بدمینتون اهمیت زیادی دارد که خداروشکر سالن شهید نصرالهی موسسه پیام از این لحاظ بسیار مساعد است همچنین از کف پوش مناسبی نیز برخوردار می باشد. امیدوارم بتوانیم با آموزش های لازم به نحو احسن به اشاعه این ورزش بپردازیم و رضایت ورزشکاران را بدست آوریم.

کلاس های تابستانی از چه زمانی آغاز شده و شرایط بدمیتنون پیام چگونه است؟

البته که هنوز کمی زود است که راجع به شرایط بدمینتون پیام صحبت کنم. کلاس ها در دو بخش آقایان و بانوان از تاریخ اول تیرماه آغاز شده است. حدود 30 نفر در بخش آقایان ثبت نام کرده و زیر نظر بنده و آقای فرهانی، روزهای شنبه و دو شنبه از ساعات 8 تا 10 تحت آموزش هستند.

در بخش بانوان نیز یکی از مربیان مجرب و برجسته و داور بین المللی بدمینتون مشغول به فعالیت هستند و در روز های فرد در دو سانس 8:30 تا 10 و 10:15 تا 11:45 به علاقه مندان این رشته آموزش می دهند.

 به عنوان آخرین سوال بدمینتون ورزش گرانی محسوب می شود؟

خب نسبت به وضعیت اقتصادی کنونی و وجود تحریم ها، قیمت توپ ها و راکت های خارجی کمی بالاست. البته برای شروع یک ورزش علاقه موضوعیست که در اولویت قرار دارد؛ کما اینکه کسانی که می خواهند به صورت مبتدی این ورزش را آغاز کنند نیاز به خرید راکت و توپ بسیار گران ندارند.

خوشبختانه موسسه پیام نیز برای افرادی که تحت آموزش هستند به مقدار کافی توپ در اختیارشان قرار داده است.

امیدوارم که بتوانم با تمام توان، تجاربی که در این سالها کسب کرده ام در اختیار علاقه مندان به این رشته در موسسه پیام قرار دهم و باعث رشد و پیشرفت بدمینتون در موسسه شوم.

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×