تاریخ انتشار :

مصاحبه با خانم عاشوری سرپرست اداره رفاه بیمه و امور تربیت بدنی سازمان فضایی ایران

 

مصاحبه را با ورزش بانوان در وزارت ارتباطات شروع کنیم ، شرایط فعلی پاسخگوی نیازهای ورزشی بانوان هست؟

برنامه­ریزی و تلاش­های صورت گرفته در حوزه ورزش بانوان در سطح وزارت بسیار ارزشمند و قابل توجه بوده است، اما کماکان شاهد حضور کم رنگ بانوان در فعالیت­ها و مسابقات ورزشی هستیم که مطمعنا‌ این موضوع ریشه در مشکلات و دغدغه های  شخصی و اجتماعی بانوان دارد و بخش اعظم آن با  نگاه حمایتی مدیران قابل حل می باشد.

با توجه به اهمیت نقش و جایگاه بانوان در حوزه­های مختلف، امیدوارم ‌موسسه پیام به عنوان پیشگام حوزه ورزش وزارت ارتباطات، نسبت به شناسایی مشکلات و دغدغه بانوان در این حوزه اقدام نماید و با بسترسازی، گسترش و ترویج فرهنگ ورزش،‌ موجبات حضور حداکثری بانوان در فعالیت­های ورزشی در سطح وزارت را فراهم نماید.

 

رابطه خودتان با ورزش چگونه است؟

به صورت حرفه ای ورزش نمی کنم اما رشته مورد علاقه ام والیبال است که به علت آسیب دیدگی در حال حاضر نمی توانم این ورزش را دنبال کنم.

 

نگاه مدیران سازمان فضایی ایران به مقوله ورزش چگونه است؟

سازمان فضایی ایران یکی از سازمان­های تخصصی و جوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. همکاران ما از نخبگان و دانشمندان حوزه فضایی کشور هستند.

با توجه به تاکیدات جناب آقای دکتر براری، ریاست محترم سازمان به موضوع سلامت جسم و روان سرمایه انسانی، بعنوان ارزشمندترین دارایی سازمان و همچنین دید حمایتی و مثبت ایشان و  دیگر مدیران ارشد سازمان به مقوله ورزش، کمیته ورزش و تندرسی سازمان، برنامه خود در سال 98 را با هدف بهبود و ارتقا سلامت کارکنان ارائه و اجرا کرده و در اولین گام با بهره­گیری از خدمات موسسه پیام، در حال انجام طرح سنجش تندرستی کارکنان،  به منظور شناسایی و ریشه یابی مشکلات موجود بوده است. در گام های بعدی با ترویج فرهنگ ورزش نسبت به  بهبود ،‌حفظ، تقویت و ارتقا آن اقدام خواهد نمود.

 

 

 

در طول مدت مسئولیتتان در سازمان فضایی خدمات ارائه شده توسط پیام را چگونه ارزیابی می کنید؟

دید من نسبت به پیام و آینده آن کاملا روشن است. امکانات و برنامه های اضافه شده از لحاظ فرهنگی و رفاهی، خدمات ارائه شده در پیام را نسبت به گذشته بسیار متفاوت کرده است. دیگر به موسسه پیام به صرف یک موسسه ورزشی نمی توان نگاه کرد. هر سازمان به فراخور شرایط خود می تواند از خدمات مختلف پیام استفاده کند.

در زمینه اطلاع رسانی نیز با پویا شدن سایت و شبکه های مجازی، بسیار قوی تر و کارامدتر از گذشته به نشر خبرها و گزارشات می پردازد و اعضای آن به راحتی می توانند تنها با چند کلیک به تمامی اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنند.

 

 

پیشنهادی جهت نهادینه کردن ورزش در خانواده ها دارید؟

فکر می کنم قدم اول برای نهادینه کردن هر موضوع مسجل کردن اهمیت و ارزش آن برای هر فرد است. ما همه با جمله زیبای عقل سالم در بدن سالم آشنا هستیم. اما همیشه به خاطر کمبود وقت و وجود دغدغه­های  شخصی و اجتماعی که اغلب ریشه در زندگی کارمندی دارد،  به مقوله ورزش توجه کمتری  می­کنیم. اگر خانواده­ها با اهمیت و جایگاه ورزش در بهبود و ارتقا وضعیت جسمانی خود آگاه شوند مطمئاً‌ میل و اشتیاق آنها به انجام فعالیت های ورزشی مضاعف خواهد شد. با توجه راه اندازی  مرکز پایش سلامت در موسسه پیام، سازمان ها و شرکت های تابعه وزارت ارتباطات می توانند  نسبت به سنجش  تندرستی کارکنان اقدام و با ارائه راه کارهای مناسب، ‌کارکنان را به سمت ورزش ترغیب نماید. 

 

قبل از ارائه راهکار برای حل یک مسئله باید ابتدا آن را واکاوی و ریشه یابی کرد. طرح پایش سلامت که در موسسه پیام با همکاری مرکز برنا اندیشان راه اندازی شده است کمک بسزایی به حل این موضوع می تواند انجام دهد. این طرح قابلیت آنالیز کردن هر فرد و ارائه خروجی وضعیت فیزیکی و روحی و پیش بینی مشکلات آینده را دارد. زمانی که فرد با مشکلات روحی و جسمی خود آشنا باشد و بداند که ورزش می تواند به حل مشکلات او کمک زیادی کند مسلما کشش ها به سمت آن بسیار بیش از پیش می شود.

 

با توجه به نزدیک شدن به المپیاد ورزشی جام ارتباطات، دیدگاهتان در خصوص برگزاری این المپیاد چیست؟

برگزاری المپیاد و مسابقات ورزشی یک فرصت مناسب جهت ایجاد همدلی و صمیمیت بین همکاران در سازمان ها و شرکت های تابعه است. یکی دیگر از فواید شرکت در المپیاد ها جدا شدن از محیط کار، و بسته به محل برگزاری مسابقات جدا شدن از شهر و محل زندگی می باشد که باعث ایجاد فضایی برای رسیدن به یک آرامش نسبی است. فضایی که با هیجان ورزش آمیخته و استرس و فشار های کاری را از هر فردی دور می کند.

 

احساس خود را پس از شنیدن کلمات زیر بیان کنید؟

ورزش صبحگاهی: بهترین وسیله بیدارباش

رژیم لاغری: وحشتناک ترین تصمیم

حلقه بسکتبال: حلقه آزادی

ویدئو چک: جبران اشتباه

کارت قرمز: هشدار بدون اغماز

قرمه سبزی: سنتی ترین غذای ایرانی

خواب صبح جمعه: ایده آل برای همه کارمندان

تحریم ها: سنجش مقاومت

پراید: ماشین کارمندی

 

 

سخن پایانی؟

 آرزوی موفقیت برای مجموعه پیام دارم. این موسسه هدف زیبایی دارد و رسیدن به این هدف کار سختی است. حوزه ورزش، رفاه و فرهنگ حوزه ای است که رسیدن به ایده آل ها در آن کار بسیار مشکلی است. درواقع رضایت نسبی در این حوزه به معنای درست انجام دادن کار است. با توجه به خدماتی که از موسسه پیام در حوزه های مختلف می بینم، گامی رو به جلو، در جهت پیشرفت و تعالی است.

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×