تاریخ انتشار :

معرفی آکادمی شنا موسسه پیام

 مصاحبه با دکتر ضیائی مدیر آکادمی 

چطور شد که به فکر تاسیس این آکادمی در موسسه پیام افتادید؟

حدود دو سال قبل بنده به عنوان کارشناس ورزشی در موسسه پیام مشغول به فعالیت بودم. از آن زمان به این فکر بودیم که آکادمی شنا را در موسسه راه اندازی کنیم که به دلایلی در آن زمان موفق به این کار نشدیم. در حال حاضر با لطف و حمایت جناب آقای مهندس عباسی مدیرعامل و عضو هیأت مدیره محترم موسسه پیام وظیفه تاسیس این آکادمی بر عهده بنده گذاشته شد که با تمام توان، سعی در تاسیس آن داریم.

 

از مشخصات کمی و کیفی و معیار های این آکادمی کمی برایمان بگویید.

فدراسیون شنا، مدارس شنا را بر اساس امکانات و تجهیزاتشان در سه سطح: مدراس شنا درجه یک، درجه دو و در نهایت مدراس شنا درجه سه طبقه بندی می کند. موسسه پیام با داشتن زیرساخت های منحصر به فرد و نیز تجهیزات بسیار عالی از جمله ابعاد استاندارد استخر، کیفیت عالی آب و سیستم تصفیه، داشتن باشگاه بدنسازی، جکوزی، سونا و همچنین استفاده از کادر مجرب و فنی به همراه امکانات استعداد سنجی و روانشناسی، به عنوان یک آکادمی یا مدرسه شنا درجه یک شناخته می شود و پتانسیل درجه یک بودن را داراست. با توجه به تحقیقات علمی و مطالعات گسترده در کشور عزیزمان ایران و سایر کشورها و نیز وجود همکاران گرانقدر در موسسه پیام سعی ما بر این است که حتی این آکادمی را به سمت و سوی معیار های جهانی که دور از انتظار نیست سوق دهیم.

 

چه اقداماتی شاکله اصلی آکادمی شنای پیام را تشکیل می دهد؟

تشکیل تیم شنا، مدرسه شنا و واترپلو، تشکیل دوره های نجات غریق، آب درمانی و ورزش در آب، بدنسازی حرفه ای شنا، استعداد سنجی و استعداد پروری در شنا و ورزش های آبی مرتبط از اهداف و اقداماتی است که قصد انجام آن را در این آکادمی داریم.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد و بی نظیر این آکادمی وجود یک تیم بسیار تخصصی از اساتید مجرب و پژوهشگران ممتاز کمیسیون توسعه و تحقیق می باشد که با تنظیم شناسنامه مخصوص شنا، شناگران ما را در تمام امور روانشناختی، پزشکی، تغذیه‌ای و علوم ورزشی کمک می کنند. شناسنامه مخصوص شنای ورزشکاران شامل: ویژگی های آنتروپومتریکی(ویژگی های جسمانی)، توده عضلانی و چربی، توده استخوانی، رشد و نمو جسمانی، شاخص اکسیژن مصرفی، ضربان قلب و نیم رخ روانشناسی می باشد.

 

تفاوت آکادمی شنا با مدارس شنا در چیست؟

وقتی صحبت از تاسیس آکادمی در یک رشته ورزشی می شود منظور این است که رشد افراد در راستای آن رشته در تمامی ابعاد صورت پذیرد و آموزش ها به صورت کاملا علمی و دانشگاهی انجام شود. در آکادمی شنا پیام نیز تمامی آموزش ها و اقدامات به صورت کاملا علمی و بر پایه دانش روز خواهد بود. گروهی که برای تاسیس این آکادمی تشکیل شده است کاملا حرفه ای، متخصص در زمینه کاری خود و باتجربه هستند و ما را در زمینه های مختلف اعم از تغذیه، آموزش، روانشناسی، استعداد سنجی و... یاری خواهند کرد.

 

 شروع فعالیت و ثبت نام آکادمی برای علاقه مندان به رشته شنا از چه تاریخی خواهد بود؟

تمام اقدامات اولیه برای شروع فعالیت انجام شده است. با توجه به حلول ماه مبارک رمضان و نزدیک شدن به امتحانات فرزندان، طبق پیش بینی های انجام شده از نیمه دوم خردادماه ثبت نام را آغاز خواهیم کرد. لازم به ذکر است این آکادمی در دوبخش بانوان و آقایان به صورت مجزا شروع به فعالیت خواهد کرد.

 

 

شناگران در کدام رده های سنی می توانند در آکادمی پیام ثبت نام کنند؟

بر اساس مقالات و منابع علمی، آموزش شنا برای سنین بالای 5 سال بلامانع است. هدف آکادمی نیز شروع شنا از همین سن می‌باشد لذا ما در آکادمی درنظر داریم کودکان 5 تا 6 سال را در دوره پیش آکادمی با نظارت بیشتری که به سلامت ایشان لطمه وارد نشود ثبت نام کرده و از سن 6 تا 16 سال را در مدرسه شنا و تیم شنای پیام تحت آموزش قرار دهیم.

 

آیا برنامه ویژه ای برای استفاده از خروجی های آکادمی جهت تشکیل و تقویت تیم حرفه ای شنای پیام دارید؟

دقیقا یکی از اهداف ما در بحث تاسیس آکادمی تقویت و تربیت شناگران برای تیم داری حرفه ای در رشته شنا است. چشم انداز ما شرکت در لیگ برتر شنا با تیم پیام است. امیدوارم بتوانیم در این مسیر سخت سربلند و پیروز قدم برداریم.

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×