تاریخ انتشار :

افتخارات تیم کاراته پیام در مصاحبه با محمد بهبودی پیشکسوت ورزشهای رزمی

افتخارات تیم کاراته پیام در مصاحبه با محمد بهبودی پیشکسوت ورزشهای رزمی

 

 

خودتان را برایمان معرفی و از سوابق ورزشیتان صحبت کنید.

محمد بهبودی هستم. دارنده کمربند سیاه دان 8 کاراته از فدراسیون جهانی کاراته. داور و مربی فدراسیون جهانی وادوریو و رئیس سبک وادوریو فدراسیون کاراته کشور. ورزش را از 13 سالگی به واسطه برادر و یکی از دوستانم که به ورزش کنگ‌فو مشغول بود، شروع کردم. در 18 سالگی علیرغم کم سن و سال بودنم توانستم مربی رسمی فدراسیون کاراته شوم. از سال 64 تا 70 عضو تیم ملی بودم و دهها حکم قهرمانی در داخل کشور اعم از مسابقات بسیج، نیروهای مسلح، استان تهران و ... را در کارنامه ورزشی ام دارم. به عنوان داور، مربی و بازیکن در مسابقات برون مرزی حضور داشته ام. به صورت انفرادی حدود 22 بار به ژاپن اعزام شدم و به صورت تیمی و انفرادی به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران 8 بار به انگلیس، که حاصل آن 4 قهرمانی و 4 نایب قهرمانی در مسابقات بود.

 

شروع فعالیتتان در پیام از کجا بود؟

حدود 4 سال است که از شرکت مخابرات ایران بازنشسته شده ام. از سال 1370 با  تشکیل تیم و آموزش کاراته وارد باشگاه پیام شدم. حدود 70 درصد از ورزشکاران عضو تیم را کارمندان وزارت ارتباطات و شرکت های تابعه و فرزندان ایشان  تشکیل می دادند. همواره تیم پیام در مسابقات داخلی و لیگ به عنوان یکی از تیم های شناخته شده شرکت داشت و مطرح بود. حضورمان در مسابقات برون مرزی در سال 1373 شروع شد و از کشور های آسیایی مانند سوریه و لبنان و تا کشور های اروپایی مانند ایتالیا اسپانیا و سوئد ادامه داشت. همواره تیم کاراته پیام را افراد ملی پوش و بسیار قوی تشکیل می دادند و همیشه نه تنها در ایران که درکل جهان مطرح بوده و هستیم.

 

وضعیت تیم کاراته پیام در حال حاضر چگونه است؟

در گذشته از لحاظ حضور در مسابقات داخلی و برون مرزی از لحاظ مالی بسیار حمایت می شدیم و در برهه ای از زمان به علت سیاست گذاری های مجموعه ، جلو تیم داری گرفته شد و نتوانستیم مانند قبل درخشش داشته باشیم و موسسه پیام تمرکز روی آموزش را بیشتر کرد . اما دوباره بعد از گذشت چند مدت با حضور آقای عباسی به عنوان مدیرعامل و عضو هیأت مدیره بحث تیم داری به صورت جدی تری دنبال شد و در حال حاضر اعزام های برون مرزی آغاز شده. امسال در مسابقات مالزی نایب قهرمان شدیم و بهمن سال گذشته نیز در ایتالیا مقام دومی بدست آوردیم. امیدوارم با حمایت های بیشتر مسئولین بتوانیم همیشه پرچم جمهوری اسلامی ایران را در کل دنیا به اهتزاز دربیاوریم.

 

 

کاراته پیام در کدام رده های سنی در حال فعالیت است؟

در حال حاضر حدود 50 نفر از ورزشکاران عضو تیم کاراته در رده های نوجوانان، جوانان، امیدها و بزرگسالان در حال کسب تجربه هستند که اکثریت ایشان را کارمندان خانواده وزارت ارتباطات و فرزندانشان تشکیل می دهند.

برنامه آموزشی خاصی برای افراد مبتدی نیز دارید؟

سطح تمام شرکت کنندگان در کلاس هایی که روزهای زوج برای بخش آقایان در حال برگزاری است حرفه ای می باشد.

کلاس های آموزشی برای افراد مبتدی فقط در تابستان برگزار می شود که بعد از شناسایی استعداد ها در این کلاس‌ها و پیشرفت ایشان  تمرینات خود را در ادامه به صورت حرفه ای دنبال می کنند.

 

عملکرد کاراته پیام در بخش بانوان پیام چگونه است؟

بعد وقفه چند ساله، با حضور آقای مهندس عباسی در مجموعه و حمایت های ایشان، حدود یک سال است که دوباره بانوان کاراته کار، فعالیت خود را در پیام آغاز کرده اند. در حال حاضر تیم بسیار خوبی داریم و آموزش افراد بصورت جدی پیگیری می‌شود که البته یکی از دلایل آن حضور مربی توانمند و ملی پوش در بخش بانوان سرکار خانم موچانی است.

با وجود ایشان که دارای رنکینگ جهانی نیز هستند، امید پیشرفت بخش کاراته بانوان پیام هر روز بیش از پیش می‌باشد.

 

همانطور که مستحضر هستید پیام در رشته های مختلف به سمت تیم داری حرفه ای گام های موثر و مثبتی برداشته است. رایزنی های انجام شده در این رشته در چه مرحله ای می باشد؟

البته که کاراته پیام به غیر از مقطع تقریبا کوتاهی از زمان همیشه دارای تیم قوی و پشتوانه ای محکم از بازیکنان حرفه ای بوده است. اما در حال حاضر به علت حضور تعدادی از بازیکنانمان در لیگ کشور، به عنوان تیم ارتباطات پیام نمی‌توانیم با همین بازیکنان در لیگ شرکت کنیم. اما با صحبت ها و رایزنی های انجام شده توسط مسئولین و حمایت های ایشان و برنامه ریزی های پیش بینی شده، در سال آتی تیم پیام ارتباطات در دو بخش آقایان و بانوان در لیگ حرفه ای کشور حضور خواهد داشت.

 

تیم کاراته پیام در مسابقات داخلی و برون مرزی چه مقام هایی تا کنون کسب کرده است؟

در مسابقات داخلی و خارجی تا کنون توفیقات زیادی داشته ایم اعم از از قهرمانی کشور، باشگاه های کشور، قهرمانی کارگران تهران، کارگران کشور و نیروهای مسلح همچنین قهرمانی در مسابقات بسیج و دهه فجر.

همواره تیم پیام با تمامی قوا در مسابقات حضور داشته و به مقام اول یا دومی دست پیدا کرده است.

در مسابقات برون مرزی نیز مکررا به کشورهای مختلف اعم از سوئد، ایتالیا، اسپانیا، انگلستان، سوریه، لبنان، ارمنستان، گرجستان، تاجیکستان، مالزی، اعزام و عنوان های اول و دوم جهانی و بین المللی را کسب کرده‌ایم.

 

و صحبت پایانی؟

من همیشه خودم را مدیون موسسه پیام و شرکت مخابرات ایران می دانم. اگر حمایت های ایشان نبود نمی‌توانستم در این رشته موفق باشم. همیشه قدردان زحمات ایشان بوده و هستم. و یک تشکر ویژه از آقای مهندس عباسی، مدیرعامل مجموعه که پسر ایشان نیز از قهرمانان کاراته هستند، دارم به خاطر حمایت های ایشان از ورزش و تلاش هایی که برای رسیدن به موفقیت های ورزشکاران می کنند.

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×