تاریخ انتشار :

جایگاه ورزش در شرکت ارتباطات زیرساخت

جایگاه ورزش در شرکت ارتباطات زیرساخت

 

مصاحبه با آقای هدهدی رئیس اداره تربیت بدنی شرکت ارتباطات زیرساخت

 

با سلام، جناب هدهدی ابتدا از سوابق ورزشی خودتان کمی صحبت کنید.

با عرض سلام، ادب و احترام به شما؛ بیش از 35 سال سابقه ورزشی در رشته های مختلف ورزشی رزمی داشته و دارم. حکم قهرمان کشوری، حکم داوری، مربیگری و کمیته بازرسی مسابقات را از فدراسیون ورزشهای رزمی دریافت کرده ام.

 مدارک مربیگری را در سال 1379 به صورت رسمی زیر نظر فدراسیون در کلاسهای تئوری و عملی اخذ نمودم.

 در شرکت ارتباطات زیر ساخت حدود 20 سال کارشناس فنی بودم ولی به دلیل سوابق کاری در فدراسیون و شناختی که مسئولین مافوق مخصوصا جناب آقای مهندس راسخ نسبت به بنده داشتند من را به عنوان رئیس اداره تربیت بدنی منصوب نمودند.

 

جایگاه ورزش در شرکت زیرساخت و نگاه مدیران به مقوله ورزش چطور است؟

شرکت ارتباطات زیرساخت به دلیل همسایگی با موسسه پیام که یک مجموعه کامل می باشد بیشترین ورزشکار و استفاده کننده را از امکانات ورزشی این مجموعه داشته است. خوشبختانه دیدگاه مثبت مدیران به ورزش کمک موثری در رشد تیمهای ورزشی ما کرده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

این موسسه، ورزش را در سطح ایران فراگیر نموده است به طوری که 3 سال گذشته همکاران استانی ما امکان استفاده از کارت پیام نداشتند و این مهم با همکاری موسسه پیام، همت و تلاش مسئولین مربوطه در استانها محیا گردید و شرکتها و سازمانهای تابعه وزارت ارتباطات میتوانند از این امکانات بهرمند شوند. در راستای اهمیت به ورزش شرکت زیرساخت  اقدام به تاسیس یک سالن اختصاصی جهت استفاده پرسنل با حداقل امکانات لوازم بدنسازی، میز پینگ پنگ، فوتبالدستی و دارت کرده است. علاوه بر آن نیز در ساختمان میدان امام(ره) و مجتمع انقلاب اسلامی LCT نیز یک سالن بدنسازی کامل، تحت نظر مربی آقایان و بانوان در رشته های مختلف یوگا و در حال فعالیت هستند و استقبال خوبی از آنها بعمل آمده است.

 

زیرساخت امتیاز خاصی برای ورزشکاران قائل است؟

متاسفانه خیر. بیشتر بازیکنان ما در رشته های مختلف انتظار تشویق شدن از لحاظ مالی و اداری را دارند که این امکان وجود نداردتنها کاری که از دستمان بر می آید صدور گواهی تردد و حضور در تیم می باشد. بعضا توانسته ایم در المپیادهایی که مقامی کسب کرده اند حداقل تشویق مالی واداری را بعمل آوریم.

مهمترین کاپها و مقام هایی که در مسابقات کسب کرده اید؟

به نظر بنده هدف اصلی از ورزش نباید اخذ کاپ و مقام باشد. ما با شعار "قهرمانی هدف ما نیست، هدف ما فراگیر نمودن ورزش در بین همکاران می باشد" به میادین می رویم و افتخارات، قهرمانی و سربلندی ما حضور همکارانمان (آقایان و بانوان) درسالنها و میادین مسابقات ورزشی به عنوان ورزشکار بوده و هست.

بین همه مسابقاتی که هر ساله در موسسه پیام برگزار میشود، جام شهدا یکی از با ارزشترین و با احترام ترین جام در موسسه پیام میباشد که یاد شهدا را زنده نگه میدارد. آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه دوستان زحمت کش در موسسه پیام را دارم.

ورزشکار ملی پوش در سطح کشور هم دارید؟

بله. در حال حاضر آقای رضایی منش مربی بین المللی کشتی جوانان کشورمان و از مقام آوران و کشتی گیران تیم ملی در دهه 60 بوده اند و هم اکنون با این اداره همکاری دارند. بنده نیز سابقه مربی گری برون مرزی و هنچنین مربی تیم های رزمی در فدراسیون ورزشهای رزمی و واداریو را داشته ام.

 

رضایتمندی همکاران از خدمات پیام چگونه است؟

پیام مجموعه ای مفید و کامل و مثمرثمر جهت خانواده ها می باشد. پیام به عنوان خانه اول ما برای ورزش بوده و هست ولی بدلیل عدم دسترسی و نداشتن کارت عضویت بعضی از همکاران شرکتی، به موازات، در سال 96 توانستیم در ساختمان مرکزی با حداقل امکانات ورزشی سالن تندرستی جهت همکاران احداث کنیم  و خوشبختانه استقبال بی نظیری از آن به عمل آمده است و کلاسهای متعددی جهت بانوان و آقایان زیر نظر مربی رسمی فدراسیون در آن برقرار می باشد.

 

بودجه ورزش در  شرکت ارتباطات زیرساخت مناسب هست؟

در سال 97با توجه به وضعیت اقتصادی با احتیاط بیشتر و صرفه جویی پیش می رویم. بسیاری  از همایش ها حذف شده است، المپیاد ورزشی داخلی داشتیم که کنسل شد و فعلا با توجه به شرایط باید جلو رفت.

 

به نظر شما حرفه ای ترین مسابقاتی که در سطح وزارت تا کنون برگزار شده، کدام بود است؟

جام ارتباطات. شرکت کننده های این مسابقات از لحاظ ورزشی حرفه ای تر هستند.

 

 در سازمان شما به کدام رشته ورزشی اهمیت بیشتری داده می شود و حرفه ای تر دنبال می شود؟

تمامی رشته ها در اینجا به یک چشم دیده می شوند هدف ما در این سازمان  ورزش کردن افراد است به همین علت تمرکز ویژه ای روی رشته خاصی نداریم. تمام آنها به یک صورت حمایت می شوند  و زیر نظر مربیان به فعالیت می پردازند. به نظر من کلاس بی مربی مانند ماشین بی فرمان می ماند.

 

از خدمات ارائه شده توسط مجموعه های طرف قرارداد راضی هستید؟

بله. هم از لحاظ ارائه خدمات و هم از لحاظ پراکندگی جغرافیایی وضعیت خوبی دارند. پیشنهاداتی که از طرف ما نیز به موسسه جهت معرفی مجموعه داده می شود بعد از بررسی در صورت مناسب بودن اعمال شده و با مجموعه مورد نظر قرارداد منعقد می گردد و این روند بسیار مناسبی است.

 

حرف دل؟

انشاا... با استعانت از خدا بتوانیم با توجه به مسئولیت محول شده، طوری انجام وظیفه نماییم که پیش وجدان خودمان رضایت تقریبی داشته باشیم و بتوانیم در جهت هدایت همکارانی که تا به حال در هیچ میدان و سالن ورزشی حضور نداشته اند به سمت فضای تحرک و سلامتی گام برداریم.

 

اولین چیزی که با گفتن چند کلمه زیر به ذهنتان خطور می کند چیست؟

پنالتی: شانسی است

نجات غریق : امنیت استخر

استقلال: باکلاس

اخراج: خشونت

مقام سومی:  برنده 

بازیکن اخلاق: بازیکن کامل، بهترین بازیکن هم که باشی اما اخلاق نداشته باشی فایده ای ندارد.

کله پاچه : در دوران جوانی خوبه

وحید آزاد سرایی: تلاشگر

جودو: اصولی ترین ورزش در رزمی

کیش و مات : تمام

گاهنامه پیام: عالی

لطفا جمله زیر را کامل کنید.

اگر فردا آخرین روز زندگیم بود ........توکلم به خدا بود

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×