تاریخ انتشار :

والیبال را در آکادمی والیبال پیام حرفه ای بیاموزید

والیبال را در آکادمی والیبال پیام حرفه ای بیاموزید

  

 

مصاحبه با علی نیک نام مدرس تخصصی والیبال

 

علی نیک‌نام

رئیس هیات والیبال جنوب شرق تهران در سال 97-96

مدرس دانشگاه در رشته تربیت بدنی

ترم آخر مقطع دکترا در دانشگاه آزاد

مربی بین المللی والیبال (سطح 2 جهانی)

 

با سلام. چطور شد که آموزش والیبال موسسه پیام به سمت آکادمی و ورزش حرفه ای رفت؟

با سلام خدمت مخاطبان محترم، بنده وظیفه خود دانستم برحسب علمی که بدست آورده ام خدمتی را  جهت تقویت بنیان ورزش والیبال در خانواده وزارت ارتباطات و شرکت های تابعه آن انجام داده و با حمایت مسئولین یک پایگاه قهرمانی در باشگاه پیام تدبیر کنیم که با مجوز های لازم از استان تهران این اتفاق افتاد. مدت یک سال است که از افتتاح آکادمی می گذرد و اتفاقات خوبی نیز برای والیبال پیام افتاده است.

 

در خصوص آکادمی بیشتر توضیح دهید، نحوه جذب و نحوه آموزش در چه سطوحی صورت می پذیرد و تعیین سطح بر چه اساسی است؟

از ارکان تشکیل دهنده آکادمی به مدرس، مربی و پزشک یار می توانیم اشاره کنیم. داشتن مدرک لیسانس تربیت بدنی و مربیگری بین المللی از ویژگی های تخصصی مدرس است، در آکادمی به ازای هر 15 نفر می بایست یک مربی در سالن مستقر باشد. حضور پزشک یار نیز از الزامات می باشد. با تمامی این فاکتور ها یک آکادمی می تواند با سرفصل های مشخص، یکپارچگی لباس ها و تعداد نفرات حداقل 12 و حداکثر 28 نفر فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کند. افراد در آکادمی تخصصی بر اساس استعدادهای خود، آناتومی بدن، سن و قابلیت های شخصی، سطح بندی شده و تحت نظر تکنیکی، تاکتیکی و فنی مربیان هدایت می شوند.

نحوه مراجعه به آکادمی های والیبال در تهران برای خانواده ها چطور است؟

باتوجه به تعدد کانون ها و مدارس استعدادیابی والیبال در تهران که از طرف فدراسیون یکسان سازی و مجوزهای آن صادر شده است، پیشنهاد من به خانواده ها استعلام گرفتن از هیأت والیبال استان تهران قبل از ثبت نام می باشد.

 

وضعیت امکانات ورزشی موسسه پیام در رشته والیبال را چطور می بینید؟

خداروشکر همه چیز برای آموزش دادن و آموزش دیدن فراهم هست. اکثر لوازم سخت افزاری و نرم افزاری با توجه به موافقت های دوطرفه با پیام تهیه شده است.

 

غیر از آموزش های تخصصی، برای کسانی که مبتدی هستند چه پیشنهادی دارید؟

برای کسانی که مبتدی هستند کلاس به دو گروه مجزا تقسیم می شود و برای هر کلاس مربی مشغول به آموزش می‌شود.کسانی که علاقه‌مند هستند اما شرایطی که برای ورزش والیبال می خواهیم ندارند (مانند قد) قطعا زودهنگام به سمت ورزش های دیگر هدایت می شوند.

 

چشم انداز موسسه پیام در جهت تیم داری و حضور در لیگ والیبال کشور چگونه است؟

در سال 85-86 موسسه پیام با تیم والیبال "آذر پیام" در سوپر لیگ کشور حضور داشته است که بنا به وجود مشکلاتی در همان سال این تیم منحل می شود. در حال حاضر و بعد از 12 سال با حمایت های آقای راسخ رئیس هیئت مدیره موسسه پیام و آقای عباسی، مدیرعامل موسسه توانستیم مجوز های لازم جهت تیم داری در دو رشته بسکتبال و والیبال را از فدراسیون اخذ کنیم و هم اکنون، علی‌رغم پتانسیل تیم والیبال جهت شرکت در دسته یک، با توجه به سیاست های موجود فعالیت خود را از دسته سه تهران شروع کرده ایم و با تلاش و پشتکار و حمایت مسئولین محترم تا رسیدن به سوپر لیگ کشور راه خود را ادامه می دهیم.

 

باتوجه به نوپا بودن تیم والیبال پیام آیا دستاورد یا افتخاراتی در این یک سال فعالیت خود داشته اید؟

بزرگترین افتخاری که  برای هر رشته ورزشی و به تبع آن  والیبال وجود دارد دعوت به امر ورزش است. در سال 96 آکادمی تخصصی والیبال موسسه پیام  با هدف تیم داری و خروجی بازیکنان، جهت معرفی به تیم های معتبر با تشکیل تیمی به نام پیام ارتباطات کار خود را آغاز کرد. اولین افتخار تیم پیام دعوت آقای امیر آیدینی از این تیم به اردوی تیم ملی بود. بازی با تیم ملی بنگلادش و گرفتن یک ست توسط تیم نوجوان و نوپای پیام از تیم ملی یک کشور، علیرغم باخت 3-1 مقابل این تیم می تواند یک موفقیت محسوب شود.

 

والیبال بانوان موسسه پیام در چه وضعیتی است و استقبال از این ورزش در جامعه بانوان چگونه بوده است؟ در حال حاضر تیم بانوان موسسه پیام وضعیت بسیار مناسبی نسبت به سنوات قبل دارد. این تیم تحت مربی گری خانم نعیمی کارشناس ارشد مدیریت اطلاعات، که از بازیکنان لیگ یک بزرگسالان کشور (پاسور شهرداری سمنان)در سال 96، مربی دانشگاه الزهرا و  همچنین دسته یک بزرگسالان مسابقات استان تهران بوده‌اند اداره می شود. با ورود آکادمی به باشگاه پیام امسال شاهد حضور چشمگیری از  بانوان بودیم  که در 10 سال گذشته بی سابقه بوده است. حدود 65 بانو درآکادمی پیام شرکت کرده اند که 55 نفر از ایشان به صورت حرفه ای والیبال را دنبال می کنند.

و سخن پایانی؟

در آخر جا دارد که از تمامی مسئولان موسسه پیام که با حمایت های شبانه روزی برای بزرگ شدن این نهال نوپای والیبال در موسسه پیام تلاش کردند تشکر کنم و یک تشکر ویژه از جناب آقای جهرمی وزیر محترم ارتباطات که به امر ورزش اهتمام خاصی می ورزند داشته باشم. با امید رسیدن به سوپر لیگ کشور برای تیم پیام ارتباطات.

 

 

والیبال را در آکادمی والیبال پیام حرفه ای بیاموزید

 

 

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×