تاریخ انتشار :

انتخاب مدیر آکادمی سنگنوردی پیام بعنوان طراح مسیر بین المللی فدراسیون جهانی سنگنوردی

 

آرتیمس فرشاد یگانه مدیر آکادمی سنگنوردی پیام وسرمربی تیم ملی سنگ نوردی بعنوان اولین طراح مسیر ایرانی  بین المللی از سوی فدراسیون جهانی سنگنوردی انتخاب شد .

به گزارش روابط عمومی پیام ، آرتیمس یگانه پس از طراحی در مسابقات مختلف جهانی از سال ۹۵و  مسابقات قهرمانی اروپا ویژه المپیک ، از سوی فدراسیون جهانی سنگنوردی موفق به احراز جایگاه طراحی بین المللی مسابقات سنگنوردی شد ، شایان ذکر است کسب این موفقیت در تاریخ ورزش سنگنوردی ایران بی سابقه بوده و برای اولین بار این جایگاه به یک طراح ایرانی اختصاص یافته است .

در ادامه  گفتگویی را به همین بهانه با ایشان خواهیم داشت :

آرتیمس فرشادیگانه هستم ، ورزش سنگنوردی را از سال 1369 آغاز کردم ، و در سال 1378 به تیم ملی سنگنوردی راه یافتم که در رده های مختلف سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان در تیم ملی حضورداشتم ، بمدت 12 سال عضو تیم ملی بزرگسالان بودم که کاپیتانی این تیم را نیز مدتی عهده دار شدم و پس از این دوره در جایگاه مربی گری شروع به فعالیت کردم که موفق به کسب مدرک درجه یک مربیگری صعودهای ورزشی شدم ، به موازات آن تجربیات و مدارک لازم را در زمینه ی طراحی مسابقات اخذ نمودم که در نهایت بعنوان طراح بین المللی مسابقات جهانی انتخاب شدم .

چطور شد که بعنوان طراح مسابقات جهانی انتخاب شدید

پس از طراحی درمسابقات مختلف جهانی از سال۹۵ به دعوت فدراسیون جهانی سنگنوردی بنده بعنوان طراح مسیر مسابقات سنگنوردی قهرمانی اروپا،انتخابی المیپک به میزبانی مسکو حضوریافتم که در این رقابتها بیش از 220 ورزشکار اروپایی از 23کشور شرکت کرده بودند، بعد از این مسابقات با ارزیابی های مثبت فدراسیون جهانی از طراحی بنده در مسابقات جهانی طی ایمیلی  بنده را بعنوان طراح بین المللی انتخاب نمودند .این توفیق برای اولین بار در تاریخ سنگنوردی حاصل شده است .

جذابیتهای خاص ورزش سنگ نوردی در چیست ؟

سنگنوردی علاوه بر بعد فیزیکی و بدنی که سایر ورزشها دارند دارای ابعاد فکری و ذهنی بسیار مهمی است ، سنگنورد بویژه در هنگام صعود با چالش های متعددی رو برو است که عبور از این چالش ها و انتخاب بهترین مسیر برای صعود بسیار مهم است .

این حس صعود و بالارفتن بویژه در کودکان غالبا یک ویژگی ذاتی است که پرداختن به آن بسیار مفید می باشد ،  خردسالان پس از راه یابی به ارتفاع حس پیروزی واعتماد به نفس پیدا میکنند که این توفیق دارای ابعاد روانی ارزشمندی برای ایشان خواهد بود ، ورزش سنگنوردی دارای ابعاد فیزیکی ، تکنیکی وذهنی است که این ویژگیها در کنار یکدیگر موجبات موفقیت ورزشکار در سایر مراحل زندگی را فراهم می نماید .

مجموعه ورزشی سنگ نوردی پیام را چطور ارزیابی می کنید ؟

باشگاه سنگ نوردی پیام یکی از کامل ترین مجموعه های سنگنوردی ایران است که تمامی رشته های سنگنوردی که شامل سرعت ، سرطناب و بلندرینگ را با مطلبوترین امکانات در خود دارد.همچنین  مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در سال ۹۵ در باشگاه پیام برگزارگردید

برنامه ای برای ارتقا جایگاه ورزش سنگ نوردی باشگاه پیام دارید

درصدد هستیم با فراهم کردن شرایط و کسب موافقت فدراسیون ؛  آموزش را در باشگاه سنگنوردی از سطح مقدماتی و روتین به آکادمی حرفه ای تغییر دهیم که مقدمات این کار تا حدودی فراهم آمده و به زودی شاهد تاسیس آکادمی حرفه ای سنگنوردی در پیام خواهیم بود .

با تاسیس آکادمی سنگنوردی در صدد هستیم در بحث قهرمانی و استعدادیابی بصورت ویژه فعالیت داشته باشیم و آموزش سنگنوردی را در آکادمی بصورت کاملا حرفه ای و تکنیکال طرح ریزی کنیم تا علاقمندان با طی کردن تکنیک ها از اولین مرحله تا آخرین مرحله مدرک معتبر دریافت نمایند .

همچنین در نظر داریم با برگزاری دوره استعدادیابی از خانواده بزرگ ورزشی پیام استعدادهای برتر ورزشی را کشف و تیمهای سنگ نوردی را در رده های سنی متفاوت تشکیل دهیم .

کد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
برای این مطلب هنوز نظری درج نشده است
×