جشن ميلاد امام حسن عسكري با حضورهمكاران حراست در مسجد پيامبر اعظم


1395/10/18

دراين مراسم جناب آقاي توكلي با تشريح فضائل و مناقب آن امام همام  گفت : بايد سيره و سبك زندگي آن بزرگان را الگوي خود قرار دهيم، تا از معارف اهل بيت بهره ببريم .
استاد اخلاق با اشاره به اين‌كه آموزه‌هاي اهل بيت عصمت و طهارت برگرفته از مفاهيم عالي ديني، قرآني و نبوي است،  گفت : حركت در مسير اهل بيت، برابر با عمل به آموزه‌هاي ديني، قرآني و نبوي خواهد بود،

گفتني است، اين جشن با حضور گسترده مديران ارشد ، همكاران حراست هاي همه نهاده و سازمان ها با مولودي‌خواني ومداحي آقاي شفيعي همراه بود . 
امام حسن بن على (ع)، كه شيعيان ايشان را «امام حسن عسكرى (ع) » مى‏نامند، در روز جمعه، مصادف با هشتم ربيع الثانى سال ۲۳۲ قمرى، در مدينه منوّره ديده به جهان گشود.
ايشان، امام يازدهم شيعيان و پدر ارجمندش امام على النقى (ع) است. نام مادرش، «حديث» است و براى اين بانوى پرهيزكار و شايسته، نام‏هاى ديگرى چون «سليل»، «سوسن» و «جدّه» نيز گفته شده است.
تولد امام حسن عسكرى (ع) در مدينه منوّره، مقارن بود با خلافت «متوكل عباسى» (دهمين خليفه سلسله عباسيان). متوكل، كه از خلفا و حاكمان ستمگر تاريخ و از دشمنان سرسخت خاندان پيامبر (ص) بود، نسبت به عموم علويان، به ويژه «امام على النقّى (ع) » و فرزندش «امام حسن عسكرى (ع) »، تضييقات و فشارهاى زيادى اعمال نمود و در سال ۲۳۶ قمرى، آنان را از مدينه به سامرا فراخواند و از نزديك آن بزرگواران را، تحت نظر و مراقبت خويش قرار داد.
سرانجام، در سال ۲۶۰ قمرى، امام حسن عسكرى (ع) از سوى «معتمد عباسى» (پانزدهمين خليفه سلسله عباسيان)، مسموم و پس از چند روز بيمارى، در هشتم ربيع الاوّل به شهادت رسيد.


IMG_6284.jpg